Степан Полторак

Полторак: Ми не плануємо захоплювати Донбас, як це робила Росія в Чечні

  Закон створює передумови повернення окупованого Донбасу

  Закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" допоможе повернути контроль Києва над захопленим Донбасом. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв’ю "Урядовому кур'єру".

  "Він створює передумови повернення окупованого Донбасу. Цей закон уможливлює ефективне утримання зайнятих нами позицій, не даючи ворогові шансів захоплення нових територій. І він сприяє підготовці до визволення українських земель", – зауважив він.

  При цьому Полторак наголосив: "Ми не плануємо проводити широкомасштабні наступальні дії та здійснювати захоплення території так, як це робила Росія в Чечні, знищуючи тисячі мирних жителів. Україна – країна цивілізована, і в цивілізований спосіб розв'язуватиме проблему повернення всіх окупованих загарбником територій".

  Полторак вважає, що "найбільш логічний, з огляду на весь комплекс причин і наслідків, які сформували й підживлюють конфлікт на українському Донбасі, – політико-дипломатичний мирний вихід із ситуації". "Для цього необхідне дотримання мінських домовленостей і розміщення миротворчої місії ООН "на прийнятних для України умовах" – зауважив голова Міноборони.

  Між тим, Полторак наголосив, що у світі дедалі більше підтримують українську ініціативу щодо миротворчої місії. "Вже почалися перемовини, дискусії та пошуки прийнятних варіантів розміщення, складу і мандата контингенту... Ще не відома кінцева конфігурація контингенту в жодному з її компонентів. Але ця місія тільки тоді матиме сенс, якщо матиме наслідком роззброєння незаконних збройних формувань, взяття під контроль 400-кілометрової ділянки українсько-російського кордону, зупинить інфільтрацію російських військ та озброєння на окуповану територію", – пояснив Полторак.

  "Тоді вже можна буде говорити про повноцінні адекватні політичні процеси та реінтеграцію Донецька і Луганська", – наголосив він. Міністр нагадав, що у миротворчому процесі не можуть брати участь представники країни-агресора.

  Як повідомляв 5.UA,  Полторак зустрівся з португальським колегою.

  Попередній матеріал
  Отруєння в Солсбері: поліція Лондона опублікувала офіційну заяву Юлії Скрипаль
  Наступний матеріал
  Президент вніс до ВР законопроект про Нацбюро фінансової безпеки: які можливості з'являться у підприємців

  РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак

  Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

  Полторак зустрівся з португальським колегою: про що домовилися

  В Україні запрацюють нові правила перевірки якості продуктів: що має змінитися

  "Ваші медалі – це крила, що несуть нас вгору": Президент відзначив українських паралімпійців

  Закон про нові правила паркування набуде чинності в кінці вересня – речник МВС