Крим
Крим korrespondent.net

Захоплення Росією Криму було сплановано заздалегідь, є докази – Мін'юст

  Крім того, у період появи "зелених чоловічків" зафіксовані випадки полону цивільних осіб та застосування до них тортур

  Україна має достатньо доказів того, що захоплення Росією Криму було заздалегідь сплановано, і активна фаза реалізації відповідного плану почалася ще 2013 року. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.

  "Нам вдалося дістати докази того, що в 2013 році Російська Федерація почала активні дії на території Криму. Росія несанкціоновано збільшила свій контингент: незаконно в Крим переводилися особовий склад і техніка, велася підривна робота в місцевих органах влади Криму. Нам відомі прізвища чиновників РФ, які координували цю спецоперацію. Ми маємо показання свідків", - розповів міністр юстиції.

  Крім того, як зазначив Петренко, Україна також має показання свідків про випадки полону цивільних осіб та застосування до них тортур у період появи в Криму російських військ, так званих "зелених чоловічків".

  У Мін'юсті наголошують, що наявні докази дають змогу повністю спростувати позицію РФ про те, що її дії в Криму стали "емоційною реакцією на події в Україні".

  "Це обман і домисли. Активна фаза процесу (захоплення Криму) почалася ще в 2013 році. І на той момент керівництво країни - Янукович і його оточення не могли не знати про ці дії. Але вони були посібниками і добивалися того, аби в Криму розвивалася підготовка до захоплення й окупації", - наголосив Петренко.

  Нагадаємо, у грудні минулого року лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив у Європейському парламенті, що окупанти завезли до Криму ядерну зброю, а кримськотатарський народ витісняють з півострова.

  У січні цьогоріч Джемілєв оцінив шанси на повернення Криму військовим шляхом. Тоді ж він зазначив, що наразі триває активне заселення Криму росіянами.

  Попередній матеріал
  НАТО ніколи не визнає анексію Криму і засуджує дестабілізацію з боку РФ на сході України – заступник генсека
  Наступний матеріал
  Українське радіо розпочало мовлення на окупований Крим

  В окупованому Криму військові РФ змушені обладнувати полігони за власні гроші – ГУР

  Клімкін: забрати Крим від України – це те ж, що забрати Freedom у House

  Криве дзеркало "русского міру": як у Криму адвокати стають політв'язнями