Нормандський саміт
Нормандський саміт Facebook / Офіс Президента України

Загострення на Донбасі: "ЄС" вимагає від керівництва держави негайно ініціювати відеоконференцію "нормандського формату"

  Читайте по-русски
  Банкова має негайно доручити скликання ТКГ з питань погіршення безпекової ситуації на Донбасі, вважають у "Європейській солідарності"

  У зв'язку із загостренням на Донбасі "Європейська солідарність" вимагає від керівництва держави негайно ініціювати відеоконференцію "нормандського формату" і разом із партнерами вимагати від президента РФ Володимира Путіна дотримання режиму "тиші". Про це мовиться у повідомленні пресслужби "ЄС".

  У партії вважають, що Банкова має негайно доручити скликання ТКГ із питань погіршення безпекової ситуації на Донбасі та дати можливість командирам підрозділів на місці приймати рішення про вогонь у відповідь, щоб захистити мирне населення українського Донбасу. 

  У заяві "ЄС" мовиться: "Також влада зобов'язана винайти кошти і негайно встановити систему сучасного відеоспостереження на всій лінії зіткнення. Це посилить безпеку українських воїнів. Необхідно скасувати всі безглузді обмеження, які перешкоджають ефективній протидії агресору і стримуванню його від нападів на наші сили і мирне населення".

  У "ЄС" також вважають, що Міністерство оборони та уряд мають негайно виплатити всі заборгованості військовослужбовцям ЗСУ по відпустках і лікарняних. А в бюджеті 2022 має бути передбачене збільшення зарплат українським військовим. 

  "Деокупація Криму і Донбасу, а також посилення санкцій проти країни-агресора мають стати ключовими темами переговорів Зеленського і Байдена", – наголосили в партії. 

  Нагадаємо, минула зустріч у "нормандському форматі" на рівні президентів проходила в грудні 2019 року. Після цього у квітні 2021 президенти Франції та України зустрічалися очно, а канцлер Німеччини Ангела Меркель спілкувалася з ними відеозв'язком. Росія постійно звинувачує Україну в "невиконанні" умов попереднього саміту і не робить кроків, щоб пришвидшити зустріч в "нормандському форматі". 

  Попередній матеріал
  Бійка на марші ЛГБТ в Одесі: до відповідальності притягнуть понад 60 осіб
  Наступний матеріал
  За п'ять днів Паралімпіади-2020 українці виграли 43 медалі
  Loading...

  Кравчук прокоментував можливість приєднання США до Нормандського формату

  Зустріч політичних радників "нормандської четвірки": Росія намагалася виключити себе зі сторін конфлікту на Донбасі

  На Банковій ініціюють термінові переговори в "нормандському форматі"

  "Кластерний" план Мінських угод: дорога до миру чи пастка

  Сім замість чотирьох: Зеленський пропонує розширити склад "нормандського формату"

  Наступна зустріч радників "нормандської четвірки" може відбутися на лінії розмежування