Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба racurs.ua

Кулеба: Якщо Німеччина діятиме з РФ так, як із Білоруссю, то Путін забереться з Донбасу

  Читайте по-русски
  Нині триває процес організації зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі"

  Німеччина в рамках "нормандського формату" може діяти так, як діяла в ситуації з Білоруссю – чітко і принципово. У такому випадку Росія швидко забереться з Донбасу. А після цього можна почати працювати над звільненням Криму. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відео на Facebook-сторінці МЗС України після того, як поспілкувався зі своїм німецьким колегою Гайко Маасом у Берліні.

  У відео глава МЗС України також підбив підсумки розмови з Маасом та іншими німецькими політиками.

  Кулеба звернув увагу, що "буквально за декілька днів Німеччина зануриться в парламентські вибори, і всі почнуть жити виключно внутрішньою політикою". З огляду на це Україні було важливо поспілкуватися з усіма політичними силами, які змагатимуться за місця у Бундестазі. Зокрема, щоб у їхніх виборчих програмах звучали й слова підтримки України. 

  Сказав Кулеба і про ситуацію з "Північним потоком-2". За його словами, газопровід російський ще не добудований, і Україна буде до останнього боротися за свої національні інтереси у цьому питанні. За словами українського міністра, "Північний потік-2" і серед німецьких політиків має дуже неоднозначне сприйняття. 

  Також Кулеба торкнувся питання "нормандського формату". З його слів, нині триває процес організації зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі". І що Німеччина повністю підтримує Кримську платформу.

  Згадав міністр і про Білорусь. Зокрема, нагадав, що німецькі авіакомпанії припинили літати у просторі цієї країни після скандалу із затриманням Романа Протасевича і примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську. І що після цього Росія почала не пускати німецькі літаки до себе, бо вони облітали Білорусь. У відповідь вже Берлін заборонив залітати російським літакам на територію Німеччини.

  При цьому Кулеба зауважив: "І що ж зробила Росія? Вона миттєво підняла руки. Бачите, чує Росія аргументи й змінює свою поведінку, коли реакція є чіткою, жорсткою і принциповою".

  "Я своїм співрозмовникам німецьким сказав: якщо ви у "нормандському форматі" й у питанні припинення російської агресії в Україні будете діяти так само чітко, принципово і дієво, то Росія дуже швидко забереться з Донбасу. І будемо, безумовно, паралельно працювати для звільнення Криму", – підсумував він.

  Як повідомляв 5.UA, 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. З борту зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його подругу Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв'язня. У зв'язку з інцидентом Україна припинила пряме авіаційне сполучення з Республікою Білорусь.

  Попередній матеріал
  "У цей момент в очах починаються мушки, звук завмирає": український льотчик-віртуоз про виконання фігур вищого пілотажу
  Наступний матеріал
  У столичному Гідропарку під Венеційським мостом знайшли протитанкову міну – подробиці
  Loading...

  Нормандський тупик і велика мінська стіна – "Час Ч + Афтепаті на хаті"

  Зустріч політичних радників "нормандської четвірки": Росія намагалася виключити себе зі сторін конфлікту на Донбасі

  На Банковій ініціюють термінові переговори в "нормандському форматі"

  "Кластерний" план Мінських угод: дорога до миру чи пастка

  Сім замість чотирьох: Зеленський пропонує розширити склад "нормандського формату"

  Наступна зустріч радників "нормандської четвірки" може відбутися на лінії розмежування