Літак
Літак Скріншот із YouTube

"У цей момент в очах починаються мушки, звук завмирає": український льотчик-віртуоз про виконання фігур вищого пілотажу

  Читайте по-русски
  Під час виконання трюків рівень навантаження на організм і кровоносну систему зростає у вісім разів

  У проєкті "Робимо українське", який підготувала група "Метінвест" до свого 15-річчя, майстер спорту міжнародного класу з літакового спорту Тимур Фаткуллін розповів про труднощі виконання фігур вищого пілотажу.

  Він зазначив, що пілот повинен бути фізично загартованим, оскільки подібні екстремальні польоти серйозний стрес для організму. Під час виконання трюків рівень навантаження на організм і кровоносну систему зростає у вісім разів, мозок відчуває нестачу кисню і навіть чути, як похрускують хребці, каже спортсмен.

  "У цей момент в очах починаються мушки, звук завмирає потихеньку, ти погано бачиш вже, вертикаль може бути не такою чистою у цей момент. Якщо ти прорахувався по лінії швидкості, то перевантаження буде затяжним і великим, і в підсумку ти можеш відключитися. Тому, напевно, називається вищий пілотаж", – сказав він.

  Майстер спорту пояснив, що підтримувати організм в тонусі допомагає постійна практика - Тимур чотири дні на тиждень тренується на аеродромі під Києвом. При цьому він ретельно готується до кожного вильоту й обмірковує кожну фігуру, яку буде відпрацьовувати. 

  "Ми не вигадуємо їх самі, є каталог "Аресті" міжнародний, в якому тисячі фігур і їхніх комбінацій. Вони розбиті по родинах. У суддів є цей комплекс. Ось все, як намальовано тут, точнісінько вони повинні побачити наживо. Тобто, це твої ноти. Ти їх і пам'ятаєш напам'ять, але і підглядаєш, щоб не забути щось", – зазначив він.

  Наголошується: завдяки такому підходу до справи відео команди Фаткулліна сьогодні шалено популярні у всьому світі, а його шоу стало брендом. Крім того, у 2019 році в Чехії на Чемпіонаті світу з вищого пілотажу українська збірна вперше в історії завоювала все золото змагань. Серед чемпіонів був також герой сюжету.

  Подивитися повністю випуск, присвячений Тимуру, можна на сторінці проєкту. Також у межах проєкту "Робимо українське" будуть показані історії відомі українців, які створюють щось особливе і прославляють Україну у світі.

  Попередній матеріал
  Стало відомо місце зустрічі Байдена і Путіна у Швейцарії
  Наступний матеріал
  Кулеба: Якщо Німеччина діятиме з РФ так, як із Білоруссю, то Путін забереться з Донбасу
  Теги:
  Loading...