Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані
Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані 5 канал

"За 5 місяців жодної офіційної відповіді, тільки заяви в пресі": МЗС про позицію Ірану щодо розслідування катастрофи МАУ

  Читайте по-русски
  В українському дипвідомстві наголошують, що "гарним жестом" була б передача Україні чорних скриньок з літака

  Іран досі не відповів на ноту України про врегулювання всіх питань у справі українського літака рейсу PS 752, який збили поблизу Тегерана в січні, повідомив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін у коментарі "Радіо Свобода".

  "Перша нота з нашими вимогами і пропозиція для врегулювання всіх питань була направлена до Ірану ще 11 січня. Це озвучував і президент України Володимир Зеленський. Станом на сьогодні, а це 5 місяців, ми не отримали жодної офіційної відповіді. У цій ноті також ішлося і про готовність України провести переговори з Іраном. Відповіді немає. Є лише висловлювання в пресі щодо готовності", – написав Єнін.

  Він вважає, що "гарним жестом" була б передача Україні чорних скриньок з літака.

  Заступник міністра запевнив, що Україна не затримуватиме переговори з Іраном.

  "Я впевнений, що до моменту отримання письмової відповіді від Ірану на нашу січневу ноту, президент вже створить делегацію України. Затримки в початку переговорах від України не буде", – заявив Єнін.

  Він додав, що вимога української сторони до Ірану проста: "як технічне, так і кримінальне розслідування мають відповідати базовим принципам неупередженості, незалежності і прозорості".

  "Тому наші слідчі органи і органи прокуратури постійно направляють запити про надання правової допомоги до своїх іранських колег. Коли завершувати слідство, залежитиме від прокуратури, яка є незалежною відповідно до Конституції", – заявив Єнін.

  Нагадаємо, в Ірані, своєю чергою, запевняють, що активно працюють над справою. Так, сьогодні заступник міністра закордонних справ з міжнародних і правових питань Ірану Мохсен Бахарванд заявив, що розслідування збиття українського лайнера МАУ майже завершене

  Боїнг-737 Міжнародних авіаліній України збили 8 січня – за кілька хвилин після злету у Тегерані. На борту лайнера перебували 176 людей. Серед них 9 українців – членів екіпажу. Усі загинули. За кілька днів "Корпус вартових ісламської революції" визнав, що літак збили помилково.

  Попередній матеріал
  Отруєння Скрипалів: британські журналісти повідомили, що родина змінила імена та виїхала до іншої країни
  Наступний матеріал
  На Львівщині призупинили діяльність суду через коронавірус у працівника – подробиці
  Loading...

  "Привезе довгоочікувані новини": в Україну приїде делегація з Ірану у справі катастрофи літака МАУ – МЗС

  "Його задача – офіційні вибачення": в Україну прибув іранський міністр – чого очікує МЗС України

  "Єдиний спосіб покарати винних у збитті літака МАУ – це ретельне розслідування за участю міжнародних експертів" – заява

  Київ направив Ірану дипломатичну ноту через катастрофу літака МАУ – пояснення Пристайка

  Якщо доведуть версію ракетного удару, Україна вимагатиме компенсації – МЗС

  Брифінг міністра закордонних справ Вадима Пристайка – відео