Павло Шеремет
Павло Шеремет Facebook / Арсен Аваков

"Європейська солідарність" ініціювала створення ТСК для контролю розслідування справи Шеремета

  Читайте по-русски
  Ірина Фріз наголосила, що в цій справі було порушено принцип презумпції невинуватості

  Партія "Європейська солідарність" ініціювала створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для здійснення парламентського контролю за розслідуванням вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це написала представниця партії Ірина Фріз на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

  "Після створення ТСК ми виконаємо свій прямий обов’язок народних обранців та зробимо все можливе, щоб не допустити призначення винних за політичними рішеннями", – наголосила Ірина Фріз.

  Депутат нагадала, що 13 грудня було здійснено арешт трьох волонтерів та захисників України: Яни Дугар, Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка.

  "Очевидним у цій справі є тотальне нівелювання процесуальних норм, несанкціоноване проведення слідчих дій врозріз із приписами КПК, певна маніпуляція доказами з боку сторони обвинувачення та порушення принципу презумпції невинуватості, гарантованого ст. 62-63 Конституції України, ст. 17 КПК України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод", – зауважила депутат.

  Фріз також додала, що до повноважень президента України не входить "шанувати своєю присутністю" звітування про роботу правоохоронних органів. На її думку, це може свідчити винятково про черговий тиск на хід розслідування та майбутній суд.

  "На жаль, здійснення протиправного тиску на ветеранський та волонтерський рух України стало вже характерною рисою 2019 року та яскравим відлунням "режиму Януковича". Хочеться вірити, що пан Зеленський і "команда", яка веде розслідування, усвідомлюють особисту відповідальність, коли називають імена підозрюваних, і тим паче відправляють їх під суд "без суду і слідства", – зазначила представниця "Європейської солідарності".

  Нагадаємо, сьогодні, 17 грудня, слідчі Нацполіції надали адвокату підозрюваних у вбивстві журналіста Шеремета матеріали для ознайомлення зі справою.

  Попередній матеріал
  "Цей законопроєкт об’єднав сесійну залу" – Княжицький про визнання "Пласту"
  Наступний матеріал
  КСУ забракував законопроєкт Зеленського щодо керівництва НАБУ і ДБР
  Loading...

  Адвокат Кузьменко показав, із ким вона переписувалася напередодні вбивства Шеремета

  "Тепер всі ми під прицілом": у Харкові відбулася акція на підтримку звинувачених у вбивстві Шеремета

  Справа Шеремета: "беззаперечні докази" від МВС не надто переконали соцмережі – фото

  "Пише все, що скажеш": судексперт у справі Шеремета раніше фігурував у записах прослушки Труби – ЗМІ

  "Програє держава": у Мінветеранів прокоментували розслідування справи Шеремета

  "Аваков проводить власну політичну операцію": Арестович про розслідування вбивства Шеремета