Кузьменко і Антоненко
Кузьменко і Антоненко censor.net.ua

Убивство Шеремета: чому слідство приховало експертизу міжнародного експерта – розслідування журналістів

  Читайте по-русски
  Журналісти роблять висновок, що експертиза Бірча могла поставити під сумнів висновки слідчих і саме тому її не оприлюднили

  Експертиза у справі вбитого журналіста Павла Шеремета не містить однозначних висновків. А підозри фігурантам оголосили, спираючись на слабкі докази. Про це йдеться в журналістському розслідуванні "Слідство.Інфо".

  Автори стверджують, що отримали висновки експертизи – саме тієї, про яку заявив міністр внутрішніх справ і яка нібито доводить, що люди, зафіксовані на камерах відеоспостереження напередодні і в день вбивства, і є дитячим хірургом Юлією Кузьменко, військовою медсестрою Яною Дугарь та музикантом і військовим Андрієм Антоненком.

  Журналісти кажуть, що в документі прописані висновки чотирьох експертів. Вони аналізували, чи може бути Юлія Кузьменко кілером, який заклав вибухівку під авто, а зранку підірвав його:

  • Психологічна експертиза засвідчила, що може.
  • Портретна – не змогла дати чіткої відповіді.
  • Експертиза ходи назвала докази умовно-достатніми. Фахівці також відзначили погану якість відео.

  Крім того, "Слідство.Інфо" стверджує, що отримало висновки ще однієї експертизи, а саме – британця Івана Бірча. У документі йдеться про те, що Бірч оцінював схожість жінок, зафіксованих камерами спостереження вранці 20 липня 2016 року, коли стався вибух (особа А), за декілька днів до цього, коли нібито відбувалася підготовка злочину (особа В) та вночі, коли заклали вибухівку під авто Шеремета (особа С). Свої висновки пан Бірч робив на основі спеціальної 11-рівневої шкали, яка варіюється від "дуже вагомі докази на відхилення" до "дуже вагомі докази на підтвердження".

  Бірч оцінює схожість жінки, яка була зафіксована напередодні вбивства під час так званої "розвідки" з жінкою, яка закладала вибухівку, як "помірні докази на підтвердження" (moderate evidence to support – в оригіналі). Так само помірними доказами на підтвердження британець називає схожість жінки, яка закладала вибухівку з тією, яка зранку цю вибухівку приводила у дію. 

  Більш схожими Бірч вважає "жінку-розвідницю" та ту, яка, ймовірно, підірвала авто журналіста вранці. Він називає "помірно вагомим доказом на підтвердження" (moderately strong evidence to support – в оригіналі), що це одна людина.

  Тобто, згідно з цією експертизою, виходить, що жінка, яка робила фото відеокамер, готуючись до вбивства, жінка з відео, яка підкладала бомбу, та жінка, яка, можливо, підірвала машину – із суттєвою ймовірністю – одна й та сама людина.

  Журналісти роблять висновок, що експертиза Бірча могла поставити під сумнів висновки слідчих, і саме тому її не оприлюднили.

  Нагадаємо, автівку з журналістом "Української правди" Павлом Шереметом підірвали у липні 16-го. Минулого тижня слідчі оголосили підозру трьом фігурантам. Суд арештував Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка, а Яну Дугарь відправив під домашній арешт.

  Попередній матеріал
  Виламані турнікети та величезні черги: у київському метро триває транспортний колапс
  Наступний матеріал
  Корчив гримаси та не реагував на зауваження: "слуга народу" Тищенко перешкоджав виступу нардепа від "ЄС"
  Loading...

  Адвокату фігурантки справи про вбивство Шеремета не дають доступу до матеріалів

  У поліції вперше прокоментували обшуки у шоумена Мухарського

  "Тепер всі ми під прицілом": у Харкові відбулася акція на підтримку звинувачених у вбивстві Шеремета

  "Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

  "Пише все, що скажеш": судексперт у справі Шеремета раніше фігурував у записах прослушки Труби – ЗМІ

  "Програє держава": у Мінветеранів прокоментували розслідування справи Шеремета