Європейський суд із прав людини задовольнив низку позовів щодо порушень Європейської конвенції з прав людини з боку української влади під час Революції Гідності. Про це мовиться в рішеннях ЄСПЛ щодо п'яти справ і 38 заявників, передає "Укрінформ".
"Справи стосуються подій щодо протестів на Майдані в Києві та інших містах України. Мовиться про розгін протестувальників, їхні затримання, викрадення активістів та погане поводження з ними, а також пов'язані з цим процесуальні дії", – повідомили у ЄСПЛ.
У заяві скаржилися на сутички з представниками правоохоронних органів та так званими "тітушками", на брутальне поводження поліції, на обмеження права на протест та на необґрунтовані затримання. Крім того, ще одна справа стосувалася загибелі людини.
ЄСПЛ встановив, що владою навмисно застосовувалося насильство, а також що держава є відповідальною за загибель протестувальника. Також у суді підтвердили, що затримання були упередженими, а влада використовувала їх як механізм задля припинення мирних протестів.
Також у суді встановили, що ці зловживання були в рамках загальної стратегії, а порушення розслідувалися неефективно.
Зокрема, ЄСПЛ виявив такі численні порушення Європейської конвенції з прав людини: ст. 3 (Заборона тортур, нелюдської поведінки та приниження); ст. 5 (Право на свободу та безпеку); ст. 11 (Свобода зібрань та об'єднань); ст.2 (Право на життя); а також ст. 9 (Повага на приватне та сімейне життя).
Нагадаємо, раніше ЄСПЛ виніс перше історичне рішення у справі щодо окупації Криму Росією.