Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз 15 листопада запровадить нові санкції проти Білорусі. Про це Боррель заявив в інтерв'ю JDD.
За його словами, серед іншого, під санкції потраплять 30 чиновників адміністрації самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, які причетні до міграційної кризи на кордоні з Польщею.
"Лукашенко розраховував завдати мігрантами удару у відповідь, викрутити руки та скасувати санкції, введені проти його режиму раніше. Відбувається протилежне. Ми посилюємо їх, орієнтуючись саме на тих, хто з ним співпрацює", – сказав Боррель.
Очікується, що під санкції потраплять приблизно 30 фізичних та юридичних осіб, включно з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм та авіакомпанією "Белавіа".
"Ми дамо зелене світло розширенню правових рамок наших санкцій проти Білорусі, щоб вони могли застосовуватися до всіх, хто причетний до незаконного ввезення мігрантів до цієї країни – наприклад, до залучених авіакомпаній або турагентств", – зазначив Боррель.
Нагадаємо, вранці 8 листопада в Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Як повідомляв 5.UA, вранці, 10 листопада стало відомо про прорив двох великих груп біженців із території Білорусі до Польщі. Частину цих людей польські сили безпеки повернули до лінії кордону, пошуки решти тривають.
Так, Білорусь подвоїла кількість рейсів із Близького Сходу, якими організовано переправляє нелегалів для подальшого їх витіснення до Польщі та Литви. Також стало відомо, що Німеччина очікує великого напливу мігрантів із Білорусі найближчими місяцями. Крім того, відомо, що Литва ініціює санкції проти Білорусі через великий потік нелегальних мігрантів.
Раніше Литва і Латвія, а також Польща та Естонія звинуватили владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Потік нелегалів "спланований і систематично організований режимом Олександра Лукашенка", мовилося в спільній заяві прем'єр-міністрів цих країн, оприлюдненій 23 серпня. У цьому ж документі Вільнюс, Рига, Варшава і Таллінн закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу. На кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.
Литва почала будівництво 508-кілометрового фізичного загородження на кордоні з Білоруссю, щоб припинити проникнення нелегальних мігрантів із території сусідньої країни.