Європейська солідарність
Європейська солідарність eurosolidarity.org

"ЄС" вимагає від Баканова пояснень через залучення працівників СБУ до виборів на Франківщині

Читайте по-русски
У партії нагадали, що використання Служби безпеки в партійних, групових чи особистих інтересах заборонене законом

Нардепи від "Європейської солідарності" вимагають пояснень від голови СБУ Івана Баканова через залучення співробітників Служби безпеки до виборчого процесу у 87-му окрузі на Івано-Франківщині. У партії нагадали, що співробітники СБУ не можуть використовуватися в партійних, групових чи особистих інтересах. Про це йдеться в заяві партії.

"СБУ не є суб’єктом виборчого процесу і не має повноважень впливати на діяльність виборчих комісій, кандидатів у депутати, інших суб’єктів виборчого процесу. Участь правоохоронних органів у забезпеченні правопорядку, захисті виборчих прав громадян чітко регламентована чинним виборчим законодавством, зокрема Виборчим кодексом України, а також спеціальними законами, зокрема, "Про Національну поліцію", – сказано в зверненні.

Нардепи звернули увагу на низку порушень, вчинених співробітниками СБУ, що відбулися під час виборів на Франківщині. 

"01.04.2021 року приміщення ОВК №87 у м. Надвірній оточили спецпризначенці СБУ, згодом близько 6:00 ранку вони зайшли у приміщення ОВК та вивели з приміщення людей, які там перебували. За повідомленнями представників руху "ОПОРА", в приміщенні ОВК перебували мішки з виборчою документацією, яку здали члени ДВК і залишали на ніч. Проте після появи в приміщенні співробітників СБУ положення мішків, за словами членів ОВК, змінилося. Це дозволяє припустити, що змінився і їхній вміст, тобто могло трапитися протиправне втручання у виборчу документацію з метою вплинути на підсумки голосування у спосіб, заборонений законом", – пояснюють депутати.

У "Євросолідарності" наголошують, що залучення підрозділу СБУ має ознаки прямого втручання у виборчий процес на стадії встановлення його результатів.

Депутати також звертають увагу на те, що рішення взяти об’єкти ОВО №87 під охорону співробітників СБУ є незаконним. 

"СБУ, її органи і співробітники мають право брати під охорону певні приміщення лише в разі проведення заходів щодо боротьби з тероризмом і фінансуванням терористичної діяльності. Закон повністю виключає довільні дії співробітників СБУ зі взяття під охорону тих чи інших об’єктів у ході виборчого процесу", – пояснюють депутати.

Ці факти викликали негативну реакцію як усередині країни, так і серед зарубіжних партнерів України, наголошують у партії. Також там вказують, що підрозділи СБУ були використані в інтересах кандидата від "Слуги народу" Василя Вірастюка.

Голова СБУ має надати офіційну інформацію щодо підстав перебування підрозділу СБУ на території приміщенні ОВК №87, строків такого перебування, а також правових підстав взяття ними під охорону будівлі, де розміщена ОВК, а в разі виявлення фактів порушень вимог чинного законодавства – вжити заходів реагування, передбачених законодавством, – йдеться у зверненні "Європейської солідарності".

Читайте також: "Брутальні фальсифікації та застосування адмінресурсу": "ЄС" вимагає повторних виборів у 87-му окрузі

Попередній матеріал
В одній з областей виявили український варіант британського штаму коронавірусу
Наступний матеріал
МОЗ оновило розподіл карантинних зон: рівень захворюваності перевищено у 22 областях
Loading...

Вибори на 87-му окрузі, чого домагаються РФ та Зеленський у Катарі – "Дійові особи"

"Брутальні фальсифікації та застосування адмінресурсу": "ЄС" вимагає повторних виборів у 87-му окрузі

Зеленський не є обличчям молоді, але й авторитету в молоді не має – блогер

ОВК №87: секрети бою "буковельного" Шевченка із "зеленим" Вірастюком та пора валити в Катар – "Час Ч"

Вибори до ВР на Прикарпатті: суд визнав безпідставним перерахунок голосів на двох дільницях

Вибори на Франківщині: на скандальному окрузі № 87 переміг Вірастюк