соцмережі

ЄС планує створити Європейську прокуратуру – 20 країн уже підтримали ініціативу

Європейська прокуратура розслідуватиме та переслідуватиме за шахрайство та інші фінансові злочини у ЄС

Європейський Союз планує створити ще одне спільне відомство – Європейську прокуратуру, повідомляє Deutsche Welle.

У четвер, 8 червня, Європейська комісія зауважила, що кількість країн-членів Євросоюзу, які схвалюють створення спільної Європейської прокуратури (EPPO), збільшилася з 18 до 20. Ці держави погодилися на ухвалення законодавства, яке дасть змогу створюваному органу зі штаб-квартирою в Люксембурзі розслідувати та переслідувати за шахрайство та інші фінансові злочини у ЄС.

Зазначено, що дотепер поглиблення співпраці у правоохоронній сфері підтримували Бельгія, Болгарія, Греція, Естонія, Кіпр, Іспанія, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Фінляндія та Франція. Зараз про намір приєднатися до них заявили Австрія та Італія.

Єврокомісія допускає, що інші учасники Євросоюзу, до якого належать 28 членів, можуть долучитися до ініціативи в будь-який момент.

Міністри юстиції 18 залучених країн 8 червня домовилися, що остаточно процедура підготовки до створення відомства EPPO має завершитися до 2020 року.

Відомо, що вперше плани створення Європейської прокуратури для протидії багатомільярдним фінансовим махінаціям у ЄС оголошували у 2009 році, проте ідея зустріла чимало опору в ЄС. У березні ж 2017 року на саміті у Римі лідери Євросоюзу погодилися на концепцію "Європи різних швидкостей" – можливість поступової інтеграції країн-членів, що допускає вибіркове приєднання держав до спільних європейських ініціатив.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада ухвалила курс на членство в НАТО як одну з основ зовнішньої політики. Відповідний законопроект №6470 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зовнішньополітичного курсу України підтримали 276 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер, 8 червня.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Україна має жорстко контролювати вивезення стратегічної сировини – Давидюк
Наступний матеріал
В Одесі через бойкотувальників скасували виступ Ірини Білик

"ЄС хоче допомагати": В Україні стартувала антикорупційна ініціатива Євросоюзу

Україна відстає від виконання зобов'язань в межах Угоди про асоціацію з ЄС – Климпуш-Цинцадзе

"Остаточний перехід з моделі радянських рейок" – політолог прокоментував ратифікацію угоди Україна-ЄС

Обшуки у Кривому Розі: прокуратура планує оголосити в розшук Удода

З бюджету "зникли" понад 200 млн: екс-чиновникам Одеської ОДА загрожує 12 років тюрми

Прокуратура викрила організаторів "сміттєвих караванів" зі Львова, що розкидували непотріб Україною