Євросоюз
Євросоюз businessvisit.com.ua

"Остаточний перехід з моделі радянських рейок" – політолог прокоментував ратифікацію угоди Україна-ЄС

За словами політолога Євгена Магди, ратифікація угоди є для України своєрідним дороговказом до євроінтеграції

У вівторок, 30 травня, сенат Нідерландів підтримав ратифікацію Угоди про асоціацію Україна–Європейський Союз. Голосування за законодавчий акт відбулося в Гаазі під час пленарного засідання Сенату. В ексклюзивному коментарі журналістам 5.UA політолог Євген Магда пояснив, що означає для України ратифікація угоди Україна-ЄС.

За словами Магди, ратифікація угоди є для України своєрідним дороговказом для подальшої євроінтеграції.

"Це означає, що завершилася процедура ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка на сьогоднішній момент "де факто" існує як політичне рішення, але тепер вже фактично процедуру ратифікації завершено і вона вступить в повноцінну юридичну силу, вона стане дороговказом відносин між Україною та Європейським Союзом. І це відповідно достатньо масштабний інструмент, який регулює значний обсяг сфер двосторонніх відносин і власне є таким своєрідним дороговказом подальшої української європейської інтеграції", – зазначив експерт.

За словами політолога, Україна повинна повинна створювати підстави для того, аби говорити про визнання себе як європейської держави.

"Тому можна говорити, що тепер Україна має наполягати, вимагати, створювати підстави для того, щоб говорити про визнання себе як європейської держави. А це в даному випадку юридичний термін, тобто приналежність до Європи в офіційних документах ЄС означає право країни ставати членом Європейського Союзу. У нас поки що такого права Україна в офіційних документах ЄС не отримала. Тобто наступний крок – це отримання подібного права і подальший відповідно рух до європейської інтеграції, який очевидно займе не рік, не два, а набагато більше, але це поступовий та поступальний рух вперед", – додав експерт.

Він також, провівши аналогію підсумував, що для України такий крок означає "остаточний перехід з моделі рейок, яка існувала в Радянському Союзі, на модель рейок, яка існує в Європі, тобто вужча колія, але інша швидкість".

Як повідомляв 5.UA, Петро Порошенко та Володимир Гройсман прокоментували ратифікацію сенатом Нідерландів угоди про асоціацію.

Попередній матеріал
Поранені бійці та 152-мм артилерія: Лисенко розповів про активні обстріли ворога в АТО
Наступний матеріал
Суд щодо розгону студентського Майдану: розгляд справи починають з самого початку
Loading...

Порошенко повідомив, коли очікувати прогресу від Нідерландів у питанні ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Порошенко – Рютте: Очікуємо на якнайшвидшу ратифікацію Нідерландами Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Порошенко пояснив, чому шлях до ратифікації Угоди про асоціацію був таким довгим