народні депутати у Раді
народні депутати у Раді eurosolidarity.org

"ЄС", "Голос" і "Батьківщина" зареєстрували проєкт постанови щодо "вагнерівців": що він передбачає

  Читайте по-русски
  Опозиційні фракції пропонують кандидатуру народного депутата від "Голосу" Романа Костенка на посаду заступника голови ТСК

  Депутати з фракцій "Європейська солідарність", "Голос" і "Батьківщина" зареєстрували проєкт постанови, якою пропонують внести розслідування обставин зриву спецоперації щодо затримання бойовиків із російської ПВК Вагнера до предмета відання парламентської ТСК.

  Три опозиційні фракції також пропонують кандидатуру народного депутата від "Голосу" Романа Костенка на посаду заступника голови Тимчасової слідчої комісії. Від "Європейської солідарності" до складу комісії пропонується народний депутат Володимир Ар'єв, від "Батьківщини" – Сергій Євтушок.

  У пояснювальній записці автори постанови зазначають, що її ухвалення забезпечить проведення повної та неупередженої перевірки оприлюднених у засобах масової інформації фактів щодо можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної  відповідальності членами приватної військової компанії Вагнера. Наслідками ухвалення постанови буде виявлення та попередження загроз національним інтересам та безпеці України, зазначають ініціатори постанови.  

  Як відомо, "Європейська солідарність" вимагає викликати Володимира Зеленського на засідання парламентської Тимчасової слідчої комісії із розслідування можливих фактів державної зради й отримати пояснення у справі "вагнерівців".

  П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко також закликав парламент офіційно включити "вагнергейт" у порядок денний ТСК.

  "Ми не беремо участі у фейковій комісії, яка була створена двома політичними силами – "Слуга народу" і ОПЗЖ. Вони мають у своєму розпорядженні правоохоронні органи. На сьогоднішній день позиція правоохоронних органів була висловлена – ні СБУ, ні Офіс генерального прокурора "вагнерівцями" займатися не буде, бо їм це не потрібно", – заявив п'ятий президент.

  "Ми висунули пропозицію – або створіть окрему слідчу комісію, або включіть до предмета відання наявної слідчої комісії справу "вагнерівців". Це потрібно для того, щоб захистити українських воїнів, захистити українських розвідників, які будуть давати свідчення – в тому числі і цілком таємні – від  переслідування чинною владою, в якої точно рило в пуху по справі "вагнерівців", – наголошує Порошенко.

  "Так само, як я – п'ятий президент – погоджуюсь прийти, так і шостий президент має прийти і дати свідчення: кому він дзвонив, що він сказав. Хто з його оточення здав операцію, яка б дозволила притягти не тільки 33 вбивць українців, а й Путіна і Росію до міжнародної відповідальності за агресію проти України. Отже, чекаємо рішення парламенту і засідання комісії", – зазначав Петро Порошенко.

  Як повідомляв 5.UA, Зеленський заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо "вагнерівців"

  Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською солідарністю", але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Проте у постанові не вказано, які конкретно випадки розслідуватиме ТСК і часові рамки розслідуваних подій. Головою комісії призначили депутатку "Слуги народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

  Попередній матеріал
  Повінь руйнує міста в Німеччині: затоплені житлові райони, потоки змивають машини на шляху
  Наступний матеріал
  Для зменшення кількості викидів: компанія "Метінвест" підписала меморандум з австрійським дослідним центром металургії
  Loading...
  Не лише "вагнерівці": влада минулого року провалила щонайменше ще сім операцій – Бутусов

  Не лише "вагнерівці": влада минулого року провалила щонайменше ще сім операцій – Бутусов

  Зрив спецоперації з "вагнерівцями": як активісти подавали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – сюжет

  Зрив спецоперації з "вагнерівцями": як активісти подавали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – сюжет

  Відбулося перше засідання парламентської ТСК щодо "вагнерівців"

  Відбулося перше засідання парламентської ТСК щодо "вагнерівців"

  Не туди 35 мільярдів витратили? Ну з ким не буває! – "Час Ч"

  Не туди 35 мільярдів витратили? Ну з ким не буває! – "Час Ч"

  Зрив спецоперації з "вагнерівцями": активісти подали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – включення

  Зрив спецоперації з "вагнерівцями": активісти подали заяву в ДБР про "держзраду" Зеленського – включення

  Влада відпускає “вагнерівців” і влаштовує судилище над героєм оборони Маріуполя – Порошенко

  Влада відпускає “вагнерівців” і влаштовує судилище над героєм оборони Маріуполя – Порошенко