Зустріч Володимира Зеленського і Олексія Гончарука
Зустріч Володимира Зеленського і Олексія Гончарука Facebook / Офіс Президента України

Financial Times назвав скандальну відставку Кабміну в Україні "зачисткою" – основні тези

  Читайте по-русски
  Журналісти впливового видання поставили під сумнів наміри президента Володимира Зеленського направду щось змінювати в країні

  Впливове фінансове Financial Times оприлюднило матеріал, в якому аналізує контекст та наслідки останніх гучних політичних подій в Україні. Зокрема, FT зазначає, що відставка уряду Олексія Гончарука та генпрокурора Руслана Рябошапки ставлять під загрозу майбутнє реформ в Україні. Ключові тези матеріалу оприлюднили у НВ.

  За словами журналістів видання, відставка Кабміну є "зачисткою" (англ. сlear-out) і свідчить про те, що президент Володимир Зеленський "відмовився від спроб перебудувати економіку та боротися з корупцією".

  Посилаючись на фінансистів та інвесторів, у Financial Times ставлять під сумнів обґрунтованість критики президентом Зеленським роботи Кабміну та Офісу генпрокурора:

  "Інвестори скептично поставилися, зокрема, до вигнання Рябошапки, роботу якого високо оцінили західні партнери Києва та активісти боротьби за хабарництво – за його спробу позбутися корупції в Офісі генпрокурора. Досі українські олігархи часто зловживали судовою системою, щоб переслідувати особисті бізнес-інтереси та зводити рахунки".

  Так, в інвестиційній компанії Dragon Capital переконані, що до складу нового Кабміну не увійшли "ключові міністри попереднього уряду, орієнтовані на інтереси ринку", а новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль ще не пояснив політику свого уряду. Все це "підіймає питання щодо продовження та якості реформ, попри обіцянку Зеленського не відступати" від них, зазначили у Dragon Capital.

  Наводить видання і думку аналітика компанії BlueBay Asset Management Тімоті Еша, який каже, що події минулого тижня та ймовірне формування нового уряду з урахуванням інтересів олігархів "викликають серйозне занепокоєння щодо того, чи дійсно Зеленський взагалі має намір щось змінювати".

  Financial Times також відзначає, що Володимир Зеленський узявся за "перезавантаження" Кабміну в непростий для України період – на тлі перемовин із МВФ та необхідності отримання нової кредитної програми.

  Разом із тим, у FT відзначають, що чинний прем'єр Денис Шмигаль раніше керував однією з енергокомпаній, яка належить "найбагатшому олігархові України Рінату Ахметову". Це дає підстави припускати, що Володимир Зеленський "намагається дистанціюватися від конкурента Ахметова – мільярдера Ігоря Коломойського". При цьому, сам Коломойський, як відомо, виступає різко проти співпраці України з МВФ, а також націоналізації "ПриватБанку".

  Зауважимо, що за день до звільнення генпрокурор Рябошапка казав, що "досяг хорошого прогресу у справі "ПриватБанку", і це спонукає деяких людей діяти більш швидко і цинічно".

  Нагадаємо, керівник фракції Слуга народу Давид Арахамія визнав, що останньою краплею для звільнення генпрокурора для президентської політсили стало небажання підписувати "підозру Порошенку": "Останньою краплею, напевно, стало непідписання підозри щодо пана Порошенка. Тому що все готово до підписання підозри, але ніхто цього нічого не робить".

  При цьому, в.о генпрокурора Чумак назвав підозри "висмоктаними з пальця"

  Попередній матеріал
  В одному з районів окупованого Донецька відбулося урочисте відкриття сміттєвого контейнера
  Наступний матеріал
  У Львові затримали чоловіка, який жорстоко розправився з матір'ю та сестрою
  Loading...