фото Думская

Як бензопила врятувала систему ППО під Києвом – дивовижна історія учасника ООС

Читайте по-русски
Погребиський каже, що нині українська оборонка не отримує держзамовлень і ризикує "скотитися" до стану 2014 р.

Яким був стан української системи протиповітряної оборони 2014-го і які проблеми доводиться долати в наш час, у студії програми "Час: Online" на "5 каналі" розповів учасник російсько-української війни, депутат Київради від партії "ЄС" Олександр Погребиський.

"Щодо ПВО: якщо в нас 2014 року його взагалі не було... Я вам випадок розкажу. Мені розповідав Юрій Бірюков, волонтер, що вони приїхали під Київ, де є частини ПВО, і запитують у командира: "Яка вам допомога потрібна?". А той каже: "Бензопила треба нам". – "В сенсі, бензопила? Для чого?". А ПВО складається з різних частин: є локатори, які моніторять небо... Там в одну установку входять багато складових. Локатор дуже важливий, він обертається навколо своєї осі і... воно вже не оберталось. Чому? Бо там проросли дерева крізь ці локатори. І щоб елементарно зрозуміти, що треба, щоб локатори запрацювали, перевірити їх, треба спочатку бензопила, щоб спиляти ці дерева!", – розповідає ветеран.

"Це просто, щоб ви розуміли, в якому стані це було 2014 року. Зараз я був у цих військових частинах. Локатори всі працюють, усе нормально, система працює", – додає він.

"Але це не значить, що у нас усе окей із ПВО. Це значить, що якщо в нас не було нічого – ми витягнули цю історію на мінімальний захисний рівень. Це значить, що нам треба над цим працювати далі, що мають нашому вітчизняному оборонпрому бути поставлені задачі державою: що державі необхідно, щоб зробити захист максимальним: нове обладнання, нові установки, нові ракетні системи, які чітко будуть спрацьовувати. Бо комплекси С-400, навіть С-300, морально застаріли. Павлоградський завод, який виробляє для ракет паливо, – не працює майже. Замовлення немає", – пояснює Погребиський.

Але, наголосив він, попри всі неподолані складнощі, чинний міністр оборони України заявив, що ЗСУ не потрібне фінансування:

"Коли народні депутати, зокрема 5-й президент, робили пропозицію внести зміни у державний бюджет і 50 млрд виділити на ЗСУ – якраз під ці задачі, то Стефанчук сказав, що він спілкувався з міністром оборони – і той йому повідомив, що армії гроші не потрібні. А зарплати військовим? А паливо, яке не закуплене? А стратегічні запаси щодо форми? Наприклад, форма, берці, каски, броніки для тих, хто зараз служить, є. Комплектація бригад – тільки на 50%. А от ми будемо людей призивати, мобілізація – у нас є стратегічний запас, щоб видати форму? Чи знову в капцях будем воювати? От ми приходимо зараз на 2014 рік, коли всі в капцях воювали. Ми зараз рухаємося в цьому напрямку".

Читайте також: "Ми були камікадзе": як ЗСУ 2014-го "відрізали" наступ росіян із Криму – шокуюча розповідь учасника ООС

Попередній матеріал
Лебедине царство на столичній Оболоні: у парку "Наталка" на зимівлю лишились лебеді-шипуни
Наступний матеріал
США можуть запровадити санкції проти РФ ще до її наступу на Україну
Loading...