"Чонгар"
"Чонгар" inform-ua.info

"Ми були камікадзе": як ЗСУ в 2014-му "відрізали" наступ росіян із Криму – шокуюча розповідь учасника ООС

Читайте по-русски
Погребиський пояснив, що просто зайти на територію Херсонщини з Криму російським військам було би складно

Чи готові наші війська відбити повномасштабну атаку з Криму, якщо Путін все ж таки вирішить будувати "новоросію" на півдні України – на таке питання глядачів в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" відповів ветеран ООС, депутат Київради від "Європейської Солідарності" Олександр Погребиський.

"На мою особисту думку, на якому напрямку будуть працювати (російські окупанти, – ред.), – це Донецька і Луганська області. Ціль: вони захочуть окупувати повністю дві області. Не "ДНР", "ЛНР" у тому вигляді, в якому вони вони виглядають. Щоб узяти під контроль дві області. Вони до цього готуються, вже КПРФ у Госдумі подала пропозицію на розгляд щодо визнання "ДНР" і "ЛНР". І я думаю, що ми це маємо розуміти як натяк. Поки вони визнавати не будуть – вони будуть чекати, коли максимально кордони цих областей зможуть узяти під контроль. Там трохи більше мільйону населення вже видали російські паспорти", – припускає Погребиський.

Він також каже, що не виключає імовірність одночасних провокацій на білоруському кордоні:

"Вони можуть влаштовувати провокації, щоб зайти частиною військових на територію нібито погасити чи ліквідувати якісь речі. Це для чого? Щоб ми свої сили та засоби розтягнули по території України і на Донбасі не зосереджували".

"Так само може відбуватися в Криму. Але тут ризик у тому, що з боку Криму (маємо на увазі Херсонську область) вони будуть намагатися... от на скільки пустимо – на стільки й брати під контроль. Але там не дуже все так просто. Там є перешийки (якщо ми говоримо про Чонгар і цей напрямок, я там ніс службу у складі свого підрозділу) – вони якщо зайдуть військами в цей перешийок, потрапляють, по суті, в пастку. Бо є мости – вузький вхід – перешийок – і вхід на Херсонську область. Тобто вони заводять війська в цей "апендикс", – пояснює ветеран.

Він зазначає, що з тієї ділянки вибратися живими і неушкодженими дуже складно. Погребиський розповів, що у схожій обстановці опинився його підрозділ, коли і сам нинішній депутат Київради ніс службу на Чонгарі. Він зазначив, що не може розповідати все, але трохи відкрив завісу над подіями, що відбувалися на межі з Кримом:

"В нас було завдання, якщо є ймовірність така... Я там стояв, ми, по суті, були камікадзе. Гинемо в будь-якому разі. Наше завдання було вчасно підірвати мости, щоб ускладнити їм рух на територію України і прийняти бій. Який там бій? Ми в будинках живемо, на які вже навелись 380 тисяч раз і навіть пристрілюватись не будуть: по пострілу – і нас уже нема! Ми мали підірвати мости. Там далі стоять "Град", "Верба", які мають відпрацювати саме по цьому "апендиксу"..."

Ветеран пояснив, що просто зайти на територію Херсонщини з Криму російським військам буде складно.

"Вони будуть намагатися, як я це бачу, там, на місці, влаштовувати провокації й хитати ситуацію, опиратися на проросійську частину населення, щоб дезорієнтувати місцеву владу. А якщо місцева влада дезорієнтована – це значить, що в наших військових тилу, по суті, немає: і вони будуть стріляти, але просто загинуть і все, налагодженої системної протидії вже не буде. І цим має займатися СБУ. Там можливий розвиток подій. Наші військові готові до різних сценаріїв. Тут важлива злагодженість роботи всіх правоохоронних органів, і не тільки військових", – підсумував він.

Нагадаємо, командувач Військово-морських сил Німеччини, який зробив провокативну заяву про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України, подав у відставку. Офіційно віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах іде з військової служби за власним бажанням. 

Попередній матеріал
Як діяти, якщо навчальний заклад заміновано: інструкції та правила евакуації від ДСНС
Наступний матеріал
Братські зв'язки треба зберегти, попри все: Лукашенко пообіцяв повернути Україну в "лоно слов'янства"
Loading...