Інна Совсун
Інна Совсун 5 канал

"Вже два роки в нас немає представників": нардеп пояснила, чому загальмувалося питання вступу України до НАТО і ЄС

Читайте по-русски
За її словами, для активної зовнішньої політики треба дуже багато людей на різних рівнях, які будуть це реалізовувати

В України вже досить давно немає очільників і представників при НАТО і при ЄС, немає людини, яка сидить у Брюсселі і яка є відповідальною за те, аби налагоджувати наші стосунки з НАТО і з Євросоюзом. З такою думкою в етері ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" виступила народна депутатка від фракції "голос" Інна Совсун.

"Якого результату ми хочемо очікувати, якщо в нас немає ключової особи, яка повинна відповідати за цей напрямо? Можна скільки завгодно розповідати про те, який у нас фаховий міністр закордонних справ, але жоден дипломат не зможе реалізувати найамбітніші цілі, якщо в них не буде людей у правильних позиціях. Коли в нас немає керівників представництв при НАТО і при ЄС, то як ми могли б там опиниться? Хтось має переговорити з правильними людьми і забезпечити участь української делегації", – розповіла політикиня.

За її словами, для того, щоб проводити активну зовнішню політику, треба дуже багато факторів і дуже багато залучених людей на різних рівнях, які будуть це реалізовувати.

"Пам'ятаєте, коли Зеленський проводив свою прес-конференцію і його запитали, чому він поміняв керівництво "Нафтогазу"? Він сказав: "Ви знаєте, скільки вони витрачали грошей на лобістів у Вашингтоні?". Це було єдине зауваження, яке Зеленський озвучив щодо "Нафтогазу", – підсумувала Інна Совсун.

Нагадаємо, раніше колишня президентка Парламентської асамблеї НАТО і литовський політик Раса Юкнявічене розповіла про те, що ненадання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО 2008 року було великою помилкою. Але і досі в деяких європейських країнах існує широка домовленість щодо блокування просування цього питання.

Попередній матеріал
Європарламент ухвалив цифровий ковід-сертифікат для всіх країн ЄС: що відомо
Наступний матеріал
Джо Байден вирушив до Європи: чого чекати від поїздки і чи говоритимуть про Україну – включення
Loading...

Після 14 років присутності Україна вивела увесь військовий контингент з Афганістану

Телефонна розмова президентів: що Зеленський пообіцяв Байдену – ток-шоу "Велика політика"

"Перше зачарування Зеленським на Заході минуло": журналістка розповіла, як президент руйнує стосунки України зі світом

"Є всі необхідні інструменти": Блінкен заявив, що США підтримують членство України в НАТО

Українська громада в Угорщині закликала Орбана підтримати Україну перед самітом НАТО

У країнах НАТО існує широка домовленість не надавати ПДЧ Україні – член Європарламенту