ЗСУ в Афганістані
ЗСУ в Афганістані Facebook / Генштаб ЗСУ

Після 14 років присутності Україна вивела увесь військовий контингент з Афганістану

  Читайте по-русски
  Отриманий досвід українські армійці зможуть застосувати для протидії агресії Російської Федерації

  Україна вивела з Афганістану увесь свій військовий контингент. Як інформує прес-служба Генштабу ЗСУ, військові зі складу тренувально-дорадчої місії НАТО "Рішуча підтримка" повернулися на Батьківщину літаком у період 1-5 червня 2021 року.

  До України 21 армієць прилетів на Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ. Таким чином країна здійснила планове повернення групи військ – згідно із рішенням Альянсу від 14 квітня 2021 року про завершення місії.

  Український персонал в Афганістані виконував обов'язки штабних офіцерів у штабі місії, вів інженерну розвідку шляхів руху, об'єктів і місцевості. Також вояки займалися розмінуванням та знешкодженням вибухонебезпечних предметів, вели чергування в складі сил зведеного загону швидкого реагування тощо.

  Як зауважили в Генеральному штабі, отриманий у Афганістані досвід українські військовослужбовці тепер зможуть застосувати за прямим призначенням – для протидії агресії Російської Федерації в зоні проведення ООС.

  Довідка. У 2007 році третій президент Віктор Ющенко своїм указом дозволив Україні брати участь у міжнародній операції НАТО в Афганістані. Протягом років кількість військового контингенту змінювалася як у бік збільшення, так і навпаки – у межах 10-30 армійців.

  Тренувально-дорадча Місія НАТО "Рішуча підтримка" (Resolute Support Mission) в Ісламській Республіці Афганістан розпочалася 1 січня 2015 року в рамках реалізації рішень саміту НАТО в Чикаго (у травні 2012 року) щодо надання уряду Афганістану подальшої допомоги в розвитку національних сил безпеки і оборони. Місія змінила іншу операцію Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), чия діяльність була завершена 28 грудня 2014 року.

  Як повідомляв 5.UA, США планують розмістити виведені з Афганістану війська в Таджикистані та Узбекистані.

  Попередній матеріал
  Суд дозволив ввести в експлуатацію "будинок-монстр" на столичному Подолі
  Наступний матеріал
  Зниклого капітана Державної прикордонної служби шукають уже другий тиждень
  Loading...