5 канал

"Випробування для демократії та стійкості": ЄС закликав підтримати Україну перед виборами – документ

  На думку країн-підписантів, Москва буде намагатися вплинути на вибори в Україні, підтримуючи бажаних для неї кандидатів

  Вісімнадцять країн-членів Європейського Союзу закликали весь ЄС підтримати Україну в разі, якщо Росія буде намагатися втрутитися у президентські та парламентські вибори.

  Про це йдеться у внутрішньому документі для дискусії, який має у своєму розпорядженні "Радіо Свобода". Євросоюз також має не допустити "втоми від ЄС в Україні і втоми від України в ЄС", мовиться в документі.

  Його підписали представники Австрії, Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Латвії, Литви, Мальти, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Хорватії, Чехії і Швеції. Документ будуть обговорювати на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 18 лютого, коли темою обговорення буде політична ситуація в Україні напередодні цьогорічних виборів.

  У документі наголошується, що ці вибори будуть "випробуванням для України, для її демократії, реформ, стійкості й орієнтації", а "у визначальних інтересах ЄС є зберегти Україну на європейському шляху реформ і продовжити підтримувати її".

  На думку країн-підписантів, Москва буде намагатися вплинути на вибори в Україні, підтримуючи бажаних для неї кандидатів, здійснюючи кібератаки і дезінформаційні кампанії. Євросоюз має вжити заходів, щоб протистояти "фальшивим російським оповідям про Україну як про державу-невдаху", мовиться в документі.

  Брюссель мав би також надати додаткову допомогу, включно з гуманітарною, східній Україні, вважають його автори. Документ також дає високу оцінку керівництву України, яке разом із громадянським суспільством і міжнародною спільнотою "здійснює разючі успіхи для просування життєво важливих реформ і зміцнення стійкості і європейської орієнтації України".

  "За останні п’ять років відбулися глибші і ширші реформи, ніж за попередні 22 роки післярадянського життя", – йдеться у документі, в якому також згадується "поступ, досягнений у децентралізації, реформі державного управління, дерегуляції, пенсійній системі і прозорості".

  При цьому у документі наголошується, що створення "повністю незалежного і ефективного антикорупційного суду визначально важливе для того, щоб антикорупційний порядок денний отримав життєву силу і незворотний поштовх, не залежні від того, яке політичне керівництво постане за результатами виборів".

  Автори документазакликають Київ захистити громадянське суспільство і притягти до відповідальності тих, хто залякує та нападає на громадянських активістів і журналістів. Влада також має забезпечити "плюралістичний, незалежний і доступний медіа-ландшафт", а також "належно профінансованого і дієздатного громадського мовця".

  Попередній матеріал
  В аеропорту Одеси вимушено приземлився літак
  Наступний матеріал
  Назвали ім'я першої жертви російського "Новічка"
  Loading...

  ЦВК поповнила список кандидатів у президенти 3-ма прізвищами: серед них знову Тимошенко

  Попередження від Парубія та обурені кандидати: підсумковий сюжет першого дня 10-ї сесії Ради

  Додаткову оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах кваліфікуватимуть як підкуп – МВС

  Безсмертний про те, як розв’язати питання Донбасу і Криму: "Україна має пресингувати"

  Двох зареєстрували, двом відмовили: ЦВК оновила дані щодо заявок на кандидатів у президенти

  Порошенко подав у ЦВК документи на участь у президентських виборах