Вікторія Сюмар, депутатка "Європейської солідарності"
Вікторія Сюмар, депутатка "Європейської солідарності" 5 канал

Залучення силовиків під час виборів – це класична ознака авторитарного режиму – Сюмар

Читайте по-русски
СБУ чомусь не знайшла загроз нацбезпеці на 50-му окрузі, де переміг організатор референдуму "ДНР" Аксьонов, зауважила депутатка

Однією з класичних ознак авторитарних режимів є залученння силових відомств під час виборчої кампанії, і зараз Україна рухається тією ж дорогою, що й за Януковича. Про це в ефірі ток-шоу "Прямим текстом з Юрієм Луценком" на "5 каналі" сказала депутатка "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар.

"Є дуже багато питань до цих виборів… Ми вже послали запит до Івана Баканова (керівник СБУ, – ред.), запитати – а що, власне, спецпідрозділ СБУ робив у серці України, на Франківщині, на виборчих дільницях", – сказала вона.

Своєю чергою Юрій Луценко зауважив, що повідомленнями про закладену вибухівку мало займатися МВС, а повідомленнями щодо "захоплення заручників" – спецпідрозділ МВС "Корд", але не СБУ.

Він також навів відповідь СБУ на журналістський запит "Української правди", з якою метою був залучений підрозділ спецслужби на довиборах на 87-му окрузі. У ній йдеться, що "Альфу" залучали "для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою та вчинення правопорушень у ході проміжних виборів до Верховної Ради".

"Функціями винятково поліції є протидія порушенням громадського спокою і вчиненням правопорушень у ході виборів. Це точно не завдання СБУ", – зауважив Луценко.

"Забезпечувати правопорядок у ході виборчої кампанії – це повноваження Міністерства внутрішніх справ, так завжди було. Служба безпеки України, в принципі, має зовнішніми питаннями перейматися. Я чула таку відповідь, що там були загрози національній безпеці", – сказала Сюмар.

"У мене дуже багато запитань, чому загроз нацбезпеці не побачили на 50-му окрузі, де переміг Аксьонов? Чому їх там не бачать досі? Бо мені складно поки що уявити, як Аксьонов зайде складати присягу в залі Верховної Ради", – зауважила депутатка.

На її думку, застосування спецпідрозділів на виборах є однією з ознак авторитарних режимів.

"Використання силових спецпідрозділів у ході виборчої кампанії – це класична ознака авторитарного режиму. Коли ми говорили, що країна сиділа в тюрмі за часів Януковича, маємо бути відвертими – зараз ми ідемо тією ж дорогою і в тому ж напрямі", – додала Сюмар.

Дивіться повний запис програми "Прямим текстом":

Нагадаємо, результати проміжних виборів до Верховної Ради в Івано-Франківській області не могли встановити близько тижня. Кілька разів міняли членів окружної виборчої комісії, зокрема і голову ОВК.  З'ясовувати ситуацію на Івано-Франківщину навіть поїхала делегація депутатів зі "слуг народу". Завершилося все гучним скандалом. У підсумку перемогу здобув кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк.

Попередній матеріал
Росія зараз розташувала більше військ біля українських кордонів, ніж за весь час з 2014 року – США
Наступний матеріал
Україна відповідає стандартам НАТО більше, ніж деякі країни-члени Альянсу – Рахманін
Loading...