Вибори президента США: Гарріс почала раптово падати в рейтингу – що сталося

Камала Гарріс 5 канал
Це найбожевільніша кампанія в історії

"Демократи починають панікувати" – саме з таким заголовком напередодні вийшла стаття в американському виданні The Hill. До виборів президента США залишається менше місяця. І журналісти заходилися аналізувати ситуацію. Вважають, що для демократів усе складається кепсько. Камала Гарріс поступово втрачає підтримку. На рівні всієї країни Трамп нишком, але скорочує відставання. У ключових для виборів штатах – взагалі майже паритет. Але чи вдасться республіканцеві, зрештою, вирватися вперед? Чи є для цього передумови та, головне, час? А може демократів просто пройняв марний передвиборний мандраж? Більше дивіться в сюжеті журналіста "5 каналу" Антона Кучеренка.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Найбожевільніша кампанія в історії. Останні місяці запам'ятаються надовго. Америка стала свідком поразки чинного президента на дебатах – такої руйнівної, що довелося незабаром вийти з виборчих перегонів. Заміну літньому президенту знайшли у молодшій та більш жвавій віцепрезидентці. Прихід Камали Гарріс перевернув гонку з ніг на голову. За тижні вона наростила підтримку та консолідувала партію.

Але поміж цих подій одного з головних кандидатів у президенти двічі намагалися вбити. У вересні Дональд Трамп не встиг опинитися на мушці, хоча і почув постріли, а от у липні – дивом вижив. Куля дряпнула вухо, навіть не сколихнувши зачіску, але пролила дрібку трампівської крові.

Паралельно у медіа вантажилися потоки взаємного бруду – фейки про Гарріс та Трампа; дісталося й віцепрезидентам. Волца звинувачували у зв'язках із компартією Китаю, ловили на брехні. З Венса кепкували за статеві зносини з диваном та дельфінами. Йому навіть якось вдалося розгнівати американську спільноту котолюбів. І все це – менш як за півроку.

Хто ж вийде сухим із цієї кривавої бані – невідомо. Фаворита прийдешніх виборів досі немає. Від середини літа Камала Гарріс вирвалася вперед. Мала загальнонаціональний відрив від Трампа 8%. Але зараз він скоротився до 3%. У ключових штатах обидва кандидати – у межах статистичної похибки. Видання The Hill пише про певну паніку у стані демократів. Гарріс ніби робить усе правильно: говорить виважені речі, пристойно кепкує з Трампа, уникає скандалів, але її рейтинги сипляться, а магія, про яку влітку всі говорили, згасає.

"Я спілкуюся з людьми, які досягли певного успіху. Однією з тем, яку ми часто зачіпали, було те, що в якийсь момент кожному з нас сказали, чи то вчитель, чи хтось у церкві, чи в синагозі, чи просто батьки, що ми особливі, хоча насправді ми такими не були. Але ми почули це і чомусь повірили", – сказала Камала Гарріс.

Стратеги кампанії демократів мізкують, чому все складається саме так. Вважають, що "медовий місяць" Камали минув. Виборці до неї просто звикли, тому рейтинги поступово приходять у норму. Віднині демократка має дивувати. Як наприклад, на інтерв'ю з Опрою Вінфрі, коли відверто говорила про зброю.

"Я маю зброю, Тім Волц – теж. Якщо хтось вдереться до мого дому, його підстрелять. Напевно, мені не варто було цього говорити. Але мої співробітники розберуться з цим пізніше", – сказала Гарріс.

Свого віцепрезидента Камала Гарріс обирала довго. З фаворитів сформувалася трійка, але переміг найменш перспективний з них. Губернатор Міннесоти Тім Волц обійшов очільника Пенсильванії Джоша Шапіро та астронавта-сенатора Марка Келлі. Вибір шокував експертів. Волц не представляє ключовий штат, не має зразкової репутації, а його минуле щоразу дається взнаки. Як-от у випадку з брехнею про візит до Гонконгу під час подій на площі Тяньаньмень у Китаї наприкінці 1980-х.

Модератор дебатів віцепрезидентів Маргарет Бреннан: "Губернаторе Волц, ви сказали, що були в Гонконзі під час кривавих протестів на площі Тяньаньмень навесні 1989 року. Але Громадське радіо Міннесоти та інші засоби масової інформації повідомляють, що насправді Ви не відвідували Азію до серпня того ж року. Чи можете ви пояснити цю розбіжність?"

Губернатор Тім Волц: "Від початку я зобов'язався зробити все, щоб бути поруч із людьми, щоб переконатися, що я все роблю правильно. Я постійно говорю. Іноді ця риторика засмоктує мене. Але я був там, спостерігав, як це вплинуло, як це змінило моє життя, я багато чого дізнався про Китай. І через це я чую багато критики".

Модератор: "Ще було запитання з цієї теми: чи можете ви пояснити цю розбіжність у повідомленнях про те, чи були ви у Китаї в момент різанини в Тяньаньмені?"

Губернатор: "Як я вже казав, це було влітку, я обмовився. Тож я просто повторюю те, що сказав. Я був у Гонконгу і Китаї під час протестів за демократію. І з цього я дізнався багато про те, що має бути в управлінні".

Читайте також: Залаштунки великої політики: Борис Джонсон видав мемуари – згадує Україну, Трампа і путіна.

Не дебатах Тім Волц показав себе не найкращим чином. Його опонент Джей Ді Венс був розкутішим, не вівся на провокації та не припускався помилок. Тому республіканці оформили певний реванш за дебати Трампа та Гарріс. Республіканець їх програв, а від повторної дискусії, зрештою, відмовився.

"Я переміг у двох останніх дебатах: один раз із шахраєм Джо, інший – із брехливю Камалою. Я також лідирую в опитуваннях, і відрив стає щодень більшим – і лідирую у всіх штатах, що вагаються. Перше, що робить боксер, коли програє бій – це каже, що він "вимагає реваншу". Надто пізно – реваншу не буде", – сказав Дональд Трамп.

Неочікувано в кампанію влилася Меланія Трамп – колишня перша леді США та геть не перша обраниця Дональда Трампа. У неї саме вийшли мемуари, які активно обговорюють медіа. Зокрема, у фокус потрапив один епізод, а саме – розділ "Моє тіло – мій вибір". У ньому Меланія виступає за право жінок на аборти. Воно ніби й не дивно. Але тільки не коли твій чоловік на ім'я Дональд Трамп, у якого серед виборців консервативні християни.

"Дональд знав мою позицію і мої переконання з першого дня нашої зустрічі. Я вірю в індивідуальну свободу. Я хочу вирішувати, що я робитиму зі своїм тілом. Я не хочу, щоб уряд втручався в мої особисті питання. Вважаю, що це дуже важливо, і, як я вже говорила в книзі, і це дуже добре пояснюється в розділі, що насправді означає "Моє тіло – мій вибір", тому що час справді має значення, а також певні ліміти. Тому я заохочую людей прочитати книгу, тому що ми живемо у світі, де кожен повинен мати індивідуальну свободу", – прокоментувала Меланія Трамп.

Провідним рупором республіканців став Ілон Маск. У демократів фігур такого масштабу годі шукати. Мільярдер активно висвітлює кампанію у власній мережі Х, підтримує Трампа публічно. Нещодавно з'явився поряд із ним на мітингу у Пенсильванії. Водночас Маск не скупиться на критику Білого дому. Іноді ставить питання, а чому на Камалу Гарріс та Джо Байдена ніхто не чинить замахів.

"Якщо Трамп програє, то мені гаплик. Цікаво, який у такому разі буде за тривалістю мій тюремний термін. Чи побачу я дітей взагалі? Я ж поливаю Камалу брудом постійно. Може, доведеться стати її особистою лялькою", – сказав Ілон Маск.

Втрату інтересу до Камали пов'язують також з економікою. The Hill пише, що її програму не чують. Запропоновані заходи вважають слабкими та недостатніми. А для американських виборців питання економіки переважує всі інші.

Антон Кучеренко, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Конотопська битва: Виговський проти москви – історія Славетної перемоги – "Машина часу"
Наступний матеріал
Ігнат розніс Безуглу, Patriot потрапив під "Іскандери" – хроніка 960-го дня Великої війни
Loading...