Верховна Рада
Верховна Рада 17tv.com.ua

ВР зареєструвала законопроект про таємне голосування за омбудсмена

Один з ініціаторів законопроекту – заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, депутат із фракції БПП Сергій Алєксєєв

У Раді зареєстровано 21 серпня проект закону 7018-1 про внесення змін до закону "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини), пише "Укрінформ".

Ініціатори законопроекту, який опубліковано на сайті ВР, пропонують повернутися до процедури таємного голосування за омбудсмена.

Відомо, що один із ініціаторів такого рішення – заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Алєксєєв.

За словами Алєксєєва, нова редакція закону "Про Конституційний суд" передбачає зміну процедури обрання омбудсмена з таємної на відкриту, проте тільки в Регламенті Верховної Ради. У законі про "Уповноваженого Верховної Ради з прав людини" процедура обрання лишається таємною. Парламент фактично опинився в ситуації, коли обрання омбудсмена без порушення одного з цих законів неможливе.

"Тому в зареєстрованому законопроекті 7018-1 "Про внесення змін до закону України "Про Регламент Верховної Ради України" (щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)" ми пропонуємо повернутися до процедури таємного голосування. Це має виправити цю законодавчу колізію", – пояснив Алєксєєв.

Окрім цього, нардеп висловив сподівання, що восени цей законопроект було ухвалено. В іншому разі щодо процедури обрання Уповноваженого можуть виникнути питання міжнародних правозахисних організацій, а статус українського омбудсмена через запровадження відкритої процедури його обрання буде понижено.

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тактика "спаленої землі": бойовики винищують інфраструктуру та врожай під Маріуполем
Наступний матеріал
Турчинов назвав незадекларовані агресором цілі навчань "Захід-2017"
Loading...

ВР пропонують карати за недбальство пляжних рятувальників

Гройсман про пенсійну реформу: Депутатські правки можуть "знищити" законопроект

"Дозволено все, що прямо не заборонено": НБУ опублікував проект закону про валюту

ТОП інформаційних трендів літа: що цікавить українців

Віце-президент США підтвердив, що Трамп підпише законопроект про посилення санкцій проти РФ

Порошенко підписав закон про особливості вступу до ВНЗ на Донбасі