фото portal.lviv.ua

"Дозволено все, що прямо не заборонено": НБУ опублікував проект закону про валюту

Протягом трьох тижнів Нацбанк обговорюватиме законопроект із представниками бізнесу, банків, експертної спільноти та державних служб

Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення пропозиції щодо Закону України "Про валюту". Як повідомляє прес-служба банку, НБУ планує протягом трьох тижнів обговорювати з підприємцями, представниками банків, експертами та держслужбовцями законодавчі зміни, необхідні для впровадження у країні ліберальної моделі валютного регулювання. Після обговорення відповідні пропозиції будуть передані на розгляд Національної ради реформ.

Як наголошують у державному регуляторі, розроблена концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". Це означає, що "будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами та нерезидентами в іноземній та національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень".

Як наголосили у прес-службі НБУ, така модель регулювання не тільки є більш ліберальною, а й відповідає міжнародній практиці. А саме – директиві Євросоюзу 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

За нової моделі валютного регулювання, як сподіваються в НБУ, ринкові інструменти будуть превалювати над адміністративними, які вони охарактеризували як антикризові. Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже не потребує валютного контролю. Натомість дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

У Нацбанку наголосили, що валютні обмеження повинні вводитися лише з метою подолання чи запобігання кризі та на короткий термін.

За пропозиціями Національного банку, після того як Верховна Рада ухвалить Закон "Про валюту", необхідно буде ще півроку перехідного періоду, аби узгодити нормативно-правові акти НБУ із нормами закону, після чого він набуде чинності.

Дивіться також фотогалерею:

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Компанія Mercedes отримала патент на зовнішні подушки безпеки
Наступний матеріал
Дворівневий тест та аудіювання: ЗНО 2018 з англійської видозміниться
Loading...

Bitcoin встановив історичний рекорд вартості

Печерський суд забов'язав ГПУ відновити справу проти Гонтаревої

ВР пропонують карати за недбальство пляжних рятувальників

НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

Два українських банки об'єдналися

Джордж Клуні і його дружина виділять понад $2 млн на школи для сирійських дітей-біженців