Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Влада повинна довести до кінця справу проти РФ щодо агресії в Керченській протоці – Порошенко

Читайте по-русски
Навіть після року на посаді президента Зеленський "не випустив ані пари з вуст" щодо проблем вільного судноплавства на Азові, – вказав політик

Володимир Зеленський має порушити свою "обітницю мовчання" щодо військової агресії Росії в Азовському морі та Керченській протоці, а ДБР – варто закрити кримінальну справу, яка підриває позицію України в міжнародних судах.

На цьому у своєму зверненні наголосив п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко.

"Рік тому, у 2019 році, наша команда забезпечила попереднє рішення на користь України у справі проти Російської Федерації про агресію і затримання військових кораблів та їхніх екіпажів у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Міжнародний трибунал із морського права в Гамбурзі чітко став на сторону України. Рішення Трибуналу, оприлюднене 25 травня минулого року, заклало основу для притягнення Росії як країни-агресора до міжнародно-правової відповідальності. Але доведення справи до кінця лягає на плечі теперішньої влади. Лише після того, як у квітні ми звернули увагу на те, що вона не дуже переймається цим питанням, на Банковій та у МЗС нарешті почали щось робити", – зауважив Порошенко.

За його словами, найближчими днями вітчизняне МЗС має подати меморандум із роз'ясненням позиції офіційного Києва до Спеціального міжнародного арбітражу, який було створено на основі рішення Гамбурзькому трибуналу.

"Міжнародно-правову позицію України істотно підриває політично вмотивована справа, яку за завданням Офісу президента "розслідує" ДБР. Дії українського ДБР чітко синхронізуються із Федеральною службою безпеки Росії. Бо і ФСБ, і ДБР вважають прохід українських кораблів українським морем – кримінальним злочином. І якщо Росія вже посилалася на позицію ДБР в ООН, то зрозуміло, що в арбітражі вона так само прийме цей пас від української влади", – наголосив лідер "ЄС".

Він вказав, що навіть після року на посаді глави держави Володимир Зеленський "не випустив ані пари з вуст" щодо проблем вільного судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці. І за рік жоден український катер там не проходив – "ніби йдеться не про нашу протоку, а про якесь російське озеро".

У політика та його команди є три поради і водночас вимоги до чинної влади:

  1. МЗС повинна подати до арбітражу якісно підготовлений меморандум. Україна має вимагати компенсації збитків, завданих як державі, так і морякам, а також притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності за агресію на морі.
  2. ДБР має закрити кримінальну справу за фактом подій, яка істотно послаблює позицію Україні в міжнародному арбітражі
  3. Хоча б з нагоди річниці перемоги у Міжнародному трибуналі з морського права Зеленський має нарешті оприлюднити свою позицію щодо злочинних дій Росії в акваторії Азова.

"Чітка позиція глави держави є дуже важливою. Вона дозволить дипломатам посилювати міжнародний тиск на російського агресора та добиватися поглиблення "Азовського пакету" санкцій проти Кремля, започаткованого нами. Рівно як і використовувати всі наявні інструменти та судові інстанції для притягнення Росії до відповідальності. І головне – відновлення справедливості", – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року під час планового переходу до Маріуполя катери "Нікополь" та "Бердянськ" та буксир Яни Капу захопили російські спецпризначенці. Троє українських моряків під час атаки були поранені. У полон потрапили всі 24 члени екіпажу. 7 вересня 2019 Кремль відпустив їх у межах обміну. Кораблі повернули 18 листопада торік.

Попередній матеріал
Чемпіонат України з футболу дограють у незвичному форматі: подробиці засідання Ради ліг ПФЛ
Наступний матеріал
Три покоління родини Юзвюків розповіли про особливості вишитої сорочки на Рівненщині – сюжет
Loading...