Володимир Зеленський
Володимир Зеленський 5 канал

В'ятрович прокоментував заяву Зеленського про "їм там на місцях зрозуміліше" щодо перейменування проспекту Жукова

Читайте по-русски
Від слів Володимира Зеленського "какая разніца?" до слів Путіна "один народ" лише один крок, вважає історик

У програмі "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" історик, ексочільник Інституту нацпам'яті, народний депутат від "ЄС" Володимир В'ятрович прокоментував тезу Володимира Зеленського з інтерв'ю щодо перейменування проспекту Жукова в Харкові.

Як відомо, Зеленський сказав: "Молоде покоління Харкова вже не пам'ятає, що пов'язано з Жуковим. Де там позитив і де там негатив. Для людей зрілих він був маршал перемоги, ну хай буде там ця вулиця. Їм там на місцях зрозуміліше, як їм треба жити, по яких вулицях ходити. Молодь виросте і прийде до мерії і скаже: "У нас там Україна перемогла на Євро, давайте проспект того чи іншого називати Проспект Андрія Шевченка". Мені здається, в цьому кайф, в цьому життя – дати можливість вибору. Це політичне питання. А я вважаю, що його просто треба перевести в питання еволюційне".

Ігор Кондратюк та Володимир В'ятрович обговорили цей фрагмент відео. Зокрема В'ятрович наголосив, що фраза "хай там на місцях розберуться" є ідеологічною тезою, яку можна побачити і в словах "какая разніца?".

"Неймовірно примітивний підхід з історичної і з політичної точки зору. З історичної точки зору треба розуміти, хто такий був Жуков, і яке жахливе відношення було в нього і до України і до українців. Це людина, яка ніколи не рахувалась з українцями. З політичної і юридичної точки зору є закон, який зобов'язані виконувати, незалежно від того, подобається він комусь чи не подобається. Коли президент України говорить "Хай там на місцях розберуться" – це якийсь заклик до анархії. Але, на жаль, це ідеологічна теза Володимира Зеленського, яка дуже легко освоюється у двох словах "какая разніца?".

Володимир В'ятрович також у розмові сказав, що від слів Володимира Зеленського "какая разніца?" до слів Путіна "один народ" лише один крок.

Як повідомляв 5.UA, у червні 2021 року суд знову скасував перейменування проспекту Жукова

Нагадаємо, попри акції протесту, за повернення проспекту імені маршала Жукова ще у червні 2019 року проголосувала більшість депутатів міської ради Харкова. А згодом взагалі з'явилася новина, що невідомі в Харкові вночі чіпляли вказівники із прізвищем Жукова. 

Попередній матеріал
"Закон треба виконувати, зокрема і "95-му кварталу": Порошенко привітав рішення КСУ, який визнав конституційним мовний закон
Наступний матеріал
Паперовий квиток відходить у минуле: як сплатити за проїзд у громадському транспорті і реакція киян
Loading...

В'ятрович анонсував акцію біля Верховної Ради, щоб протистояти наступу "слуг" на державну мову

Про радянські міфи щодо Другої світової і про сучасну війну та її головну зброю – В'ятрович і Цибульська в "Кондратюк у понеділок"

Декомунізація: брифінг Ірини Фріз та Володимира В'ятровича

"Тисяча і один спосіб обійти мовний закон": як депутати намагалися проголосувати за скасування дубляжу українською

"Для них це питання ринку, питання мільйонів доларів" – В'ятрович про мотиви правок до законопроєкту про мову

"Маємо зірвати цю антиукраїнську аферу": В'ятрович закликав не допустити русифікації телебачення