Баржа D-6000
Баржа D-6000 Facebook / ООО СП "Дунайсудосервис"

Верховна Рада схвалила закон про внутрішній водний транспорт – що має змінитися

Читайте по-русски
На початку 2019-го Володимир Омелян, який очолював тоді Міністерство інфраструктури, підкреслював, що для розвитку вантажопотоку на Дніпрі Рада повинна прийняти закон про внутрішній водний транспорт

Верховна рада схвалила закон "Про внутрішній водний транспорт" у другому читанні. Відповідний законопроєкт № 1182-1-д підтримали 276 нардепів. Закон набере чинності з 1 січня 2022 року. Однак ряд його статей наберуть чинності через 3 роки з дня опублікування документа. 

У законі прописане держрегулювання у сфері внутрішнього водного транспорту, основи його функціонування і розвитку, інфраструктури, перевезення вантажів і пасажирів, судноплавства на внутрішніх водних шляхах та його безпеки, майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах.

Встановлюється і відповідальність судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт.

Закон передбачає, що за порушення будуть накладатися штрафи для судновласників

  • За завантаження судна внутрішнього плавання понад вантажну марку загрожує покарання розміром 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень).
  • За здійснення діяльності без внесення до Реєстру об'єктів інфраструктури внутрішнього водного транспорту власників річкових портів (терміналів) будуть штрафувати. Розмір покарання становить 3 тисячі таких мінімумів (51 тисяча гривень).
  • Такий же штраф передбачений за вихід у рейс судна внутрішнього плавання, яке не має суднових документів або стан корпусу чи суднові механізми та обладнання якого не відповідають встановленим вимогам.
  • Вихід у рейс судна внутрішнього плавання, не зареєстрованого у встановленому порядку або з відключеним чи несправним обладнанням для автоматичної ідентифікації судна, або з внесеними до такого обладнання недостовірними даними, каратимуть штрафом у 5 тисяч таких мінімумів (85 тисяч гривень).
  • За перевезення судном вантажу без оформлення транспортного документа, якщо воно передбачене законом або міжнародним договором України, передбачений штраф розміром 1 тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тисяч гривень).

При цьому у разі вчинення однією особою двох або більше правопорушень штраф накладається за кожне правопорушення окремо.

Нагадаємо, у кінці квітня Рада схвалила цей закон за основу.

Додамо, ексочільник Мінтранспорту Володимир Омелян у 2018 році наголошував, що новий закон про водний транспорт був розроблений ще у 2015 році, але через компанію-лобіста він не ухвалюється. На початку 2019-го Володимир Омелян, який очолював тоді Міністерство інфраструктури, підкреслював, що для розвитку вантажопотоку на Дніпрі Рада повинна прийняти закон про внутрішній водний транспорт.

Попередній матеріал
"Дерево миру і надії": перед будівлею Конгресу у Вашингтоні встановили новорічну ялинку
Наступний матеріал
У Радбезі ООН засудили спробу Росії узаконити представників ОРДЛО
Loading...