МЗС
МЗС Вікіпедія

В українському МЗС пояснили, чому виступають проти денонсації Харківських угод

  Читайте по-русски
  Угода фіксує тимчасовий характер базування Чорноморського флоту і залишає чинним зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї

  Українське МЗС виступає проти денонсації Харківських угод. Бо порушення їх Росією надає Києву додаткові аргументи для притягнення агресора до відповідальності. Про це в коментарі ЗМІ розповів речник зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.

  Він нагадав, що в 2014 році Москва в односторонньому порядку припинила дію угоди про перебування Чорноморського флоту в Криму. Це зробили, щоб уникнути відповідальності за захоплення півострова.

  Ніколенко додав, що угода фіксує тимчасовий характер базування Чорноморського флоту і залишає чинним зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, а також зобов'язує військові формування флоту поважати суверенітет і законодавство України. А ігнорування цих домовленостей дає підстави для міжнародних позовів, зазначив речник.

  Нагадаємо, в березні Рада нацбезпеки і оборони доручила СБУ перевірити обставини ратифікації Харківських угод українським парламентом. Документ передбачав продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року. Пізніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про денонсацію Харківських угод.

  Дивіться також: Харківські угоди: як 10 років тому Янукович здав Крим Росії 

   

  Попередній матеріал
  "Брутальні фальсифікації та застосування адмінресурсу": "ЄС" вимагає повторних виборів у 87-му окрузі
  Наступний матеріал
  Карантин на Закарпатті: незважаючи на "червону" зону і високу захворюваність, робота громадського транспорту буде відновлена
  Loading...

  Україна блокуватиме будівництво окупантами установки для опріснення води в Криму – Кулеба

  У Росії засудили на тривалі терміни фігурантів так званої "справи Хізб ут-Тахрір"

  Коментар МЗС України з нагоди Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень