СБУ
СБУ Shutterstock

Харківські угоди: СБУ обшукала Верховну Раду, РНБО та Кабмін

  Читайте по-русски
  Під час обшуків знайшли важливі документи

  Служба безпеки України провела низку обшуків у будівлях органів влади, які брали участь у підготовці та ратифікації Харківських угод. Про це повідомила прес-служба відомства.

  "Слідчі дії проводилися для встановлення обставин, які підлягають документуванню у кримінальному провадженні", – йдеться в повідомленні.

  Обшуки проводилися у:

  • Верховній Раді, зокрема її комітетах
  • Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради
  • Раді національної безпеки і оборони
  • Міністерстві закордонних справ
  • Кабінеті Міністрів (спільно з Державним бюро розслідувань).

  "Під час обшуків виявлено документи, які свідчать про те, що тодішнє керівництво держави, до підписання та прийняття зазначених документів, усвідомлювало їхні наслідки. Зокрема, щодо збільшення кількості особового складу військових формувань та спеціальних служб Російської Федерації, які в подальшому брали участь в анексії Криму, та завдання шкоди економічним інтересам", – зауважили в СБУ.

  Нагадаємо, 12 березня СБУ розпочала досудове розслідування за фактом державної зради під час підготовки та підписання договору щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України до 2042 року.

  Попередньо слідство вважає, що підписання цих так званих Харківських угод призвело до збільшення кількості російських військових на території Криму. Йдеться про угоди, підписані 21 квітня 2010 року. Чинний тоді президент Віктор Янукович і тодішній президент Російської Федерації Дмитро Медведєв, перебуваючи в Харкові, продовжили на 25 років термін перебування Чорноморського флоту у Криму. Росія запропонувала знижку на газ.

  Попередній матеріал
  З каструлями та в одязі в'язнів: бельгійські ресторатори вийшли на протест проти карантину
  Наступний матеріал
  Російський гвинтокрил порушив повітряний простір України і кілька хвилин кружляв над Сумщиною (відео)
  Loading...