Володимир Омелян, міністр інфраструктури (2016-2019)
Володимир Омелян, міністр інфраструктури (2016-2019) 5 канал

Харківські угоди готували не в Україні, вони були "спущені" з Росії – Омелян

Читайте по-русски
Якби розслідування було справжнім, обшуки були б і на Банковій, вважає політик

Розслідування державної зради під час підготовки і підписання Харківських угод є черговим піар-кроком влади, адже в часи Януковича всі рішення щодо Росії приймалися на Банковій – а обшуків у Офісі президента СБУ не проводила. Про це в ефірі програми "Прямим текстом" на "5 каналі" сказав міністр інфраструктури України (2016-2019) Володимир Омелян.

"Влітку 2010 року я повернувся до МЗС, в свою альма-матер, і тоді дуже багато співробітників ділилися враженнями від щойно підписаних у квітні Харківських угод. Тоді була одностайна думка, що ці документи в Україні навіть не готувалися. Що нам просто їх "спустили" з Росії з чіткою вказівкою, що саме в такому вигляді ми підписуємо. І це все фактично було підписано заднім числом", – пригадав він.

"Ми знаємо, що в часи і Кучми, і Януковича єдиним центром, який був уповноважений займатися Російською Федерацією, була Банкова. МЗС допускався на рівні дипломатичних чи формальних еренжментів, і тут, я вважаю, ключове в цьому розслідуванні – якщо воно буде дійсним – вийти на того перемовника, який їздив між Януковичем і Путіним і узгоджував ці моменти", – пояснив Омелян.

"Їх можна називати до п'яти людей, які тоді були і були в публічному просторі так само зазначені, але це вже має встановити слідство. І дуже дивно, що вони (СБУ, – ред.) роблять виїмку повсюди, окрім Банкової, як би страшно це не було. Це означає, що дійсно всі розслідування навколо Харківських угод не вартують виїденого яйця, це просто черговий піар для відволікання уваги від нагальних проблем", – зазначив політик.

Дивіться повний запис програми "Прямим текстом":

Нагадаємо, 16 березня Служба безпеки України провела низку обшуків у будівлях органів влади, які брали участь у підготовці та ратифікації Харківських угод.

Попередній матеріал
"Зеленському доведеться звільнити Єрмака": політолог назвав їм'я можливого нового очільника Офісу президента
Наступний матеріал
Локдаун у Києві: докладно про нові обмеження та реакції на них
Loading...