5 канал

В Україні офіційно стартувала президентська виборча кампанія – подробиці

  Розмір обов'язкової грошової застави для кандидата на пост глави держави складає 2,5 млн гривень

  У понеділок, 31 грудня, в Україні офіційно розпочався виборчий процес до виборів президента України, що заплановані на 31 березня 2019 року, передає "Укрінформ". 

  Як відомо, відповідно до закону, президентська виборча кампанія розпочинається за 90 днів до дня голосування й завершується через 15 днів після офіційного оголошення результатів виборів глави держави.

  Подати свою кандидатуру на пост очільника держави можна буде протягом 31 грудня – 3 лютого. Зробити це треба у Центральній виборчій комісії разом із необхідними документами. Розмір обов'язкової грошової застави складає 2,5 млн гривень.

  Загалом реєстрація кандидатів у президенти триватиме до 8 лютого 2019 року включно. А от відмовитися від балотування на пост президента у ЦВК можна буде до 7 березня.

  • Передвиборча агітація

  Дозволено проведення передвиборчої агітації з наступного дня після дня реєстрації кандидата у ЦВК і до опівночі 29 березня. Голосування на дільницях триватиме 31 березня протягом 8:00-20:00. А результати волевиявлення українців мають оголосити вже до 10 квітня. Якщо жоден претендент не набере понад 50% голосів, тоді 21 квітня відбудеться другий тур.

  Додамо, що не пізніше як через 30 днів після оголошення офіційних результатів новообраний президент має вступити на посаду. 

  Як відомо, попередні президентські вибори в Україні відбулися 25 травня 2014 року. Тоді перемогу в першому турі здобув Петро Порошенко.

  Довідково: парламентські вибори в Україні призначені на кінець жовтня 2019 року.

  Попередній матеріал
  У центрі Івано-Франківська розстріляли чоловіка – подробиці
  Наступний матеріал
  США офіційно виходять з ЮНЕСКО
  Loading...