Голова ВККС Сергій Козьяков

Усі переможці конкурсу до Вищого антикорупційного суду гідні своїх посад – ВККС

У Громадській раді доброчесності наполягають – що 4 кандидатів досі не надали відповідних пояснень і не являються доброчесними

Усі 39 переможців конкурсу до Вищого антикорупційного суду гідні своїх посад. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка.

За його словами, всі кандидати пройшли необхідні випробування. Зокрема, психологічне тестування та іспити на знання права. Тому всі закиди активістів про те, що 8 переможців конкурсу не гідні своїх посад, безпідставні, – стверджують у ВККС.

Утім, у Громадській раді доброчесності наполягають, що четверо кандидатів досі не надали відповідних пояснень і не є доброчесними.

"Продовжують говорити, що восьмеро осіб, якій ввійшли в склад цього суду, мають оцінки від "негідні" до "недоброчесні". Я не згоден, я протестую проти цього. Саме Громадська рада міжнародних експертів бачила весь комплекс матеріалів, всі списки, які ходили сформовані в різних місцях. Громадська рада, бачачи це все, визначила, хто має на спеціальному спільному засіданні дати пояснення, а хто не заслуговує їхньої уваги", – заявив заступник голови комісії Станіслав Щотка.

"Наші висновки залишають без розгляду, абсолютно в незаконний спосіб, або не звертають увагу на ті факти, очевидні факти, які там викладені, попри те, що говорили представники комісії, це не оціночне судження. Приміром, нагородна зброя пана Бенедисюка – закон чітко забороняє суддям отримувати нагородну зброю від держави. Він її одержав, і при цьому пройшов. Чи це не є факт недоброчесності?" – обурюється координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

Нагадаємо, напередодні оприлюднили список переможців конкурсу на посади суддів у Вищому антикорупційному суді та апеляційній палаті цієї ж установи. Серед них – 22 суддів, 13 адвокатів та 4 науковців. Нині кандидатів ще мають розглянути у Вищій раді правосуддя. Після подання на призначення суддів спрямують Президенту. Глава держави матиме 30 днів на його розгляд.

Конкурс до антикорупційного суду стартував у серпні торік. На посади до установи претендували понад 100 людей. Кандидатів допомагали обирати міжнародні експерти. Враховували законність здобутого майна та відповідність його декларації.

Попередній матеріал
Синоптики повідомили, якої погоди чекати українцям найближчими днями
Наступний матеріал
Чіткі завдання та ринкова зарплата: Гройсман розповів, що буде у новому контракті глави "Нафтогазу"

Прес-конференція авторів законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд" – відео

Брифінг щодо завершення конкурсів до Вищого антикорупційного та Верховного судів – відео

Вищий антикорупційний суд: результати оцінювання кандидатів – відео

Порошенко розповів, коли в Україні буде створено Вищий антикорупційний суд

Кожен третій – недоброчесний: активісти проаналізували дані кандидатів до Антикорсуду

8 осіб – на одне місце: як кандидати в Антикорсуд проходили тестовий іспит