Правосуддя
Правосуддя pixabay.com

Створення Вищого антикорупційного суду: ВККС обрала раду міжнародних експертів

До складу увійшли представники загальноєвропейської системи права, а також Литви, Данії, Канади та Британії

Обрано шістьох міжнародних експертів, які допомагатимуть обирати суддів до Вищого антикорупційного суду та його апеляційної палати. Рішення ухвалили на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів, передає "5 канал".

Перший склад Громадської ради міжнародних експертів працюватиме наступні два роки. До складу увійшли – суддя Верховного суду Литви Аурелійус Гутаускас, суддя суду Королівської лави із Канади Тед Зажечни та Мір'яна Лазарова Трайковська – екс-голова Першої секції Європейського суду з прав людини.

Крім того, у складі два представники британської Феміди – це прокурор у відставці Лорна Харріс, яка спеціалізувалася на боротьбі із шахрайством в особливо великих розмірах; а також суддя апеляційного суду Британії у відставці Ентоні Хупер. Також у Громадській раді працюватиме і Флемінг Денкер – екс-заступник державного прокурора Данії в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів.

Кандидатури міжнародних експертів у ВККС обрали не самі – їх запропонували європейські колеги, зокрема із Ради Європи та Європейського Союзу. Міжнародні експерти допомагатимуть визначатися комісії – чи кандидати на місця в Антикорупційному суді мають законне отримане майно і чи все воно задекларовано, чи відповідає їх юридичний статус способу життя, та зрештою – чи мають вони відповідні знання для роботи.

У разі, якщо щонайменше половина міжнародних правознавців не підтримає будь-яку кандидатуру – ця людина не зможе отримати посаду антикорупційного судді.

Попередній матеріал
Заява Луценка про відставку: що це було і для чого – "БлогПост"
Наступний матеріал
У Тернополі транспортний колапс: жодна маршрутка не виїхала в рейс містом