ЄСПЛ
ЄСПЛ http://kanobu.ru/

Україна в ЄСПЛ: Росія навмисно влаштовує політичне переслідування на окупованих територіях

  Читайте по-русски
  Серед найбільш уразливих груп у Криму – етнічні українці, кримські татари, незалежні журналісти та релігійні діячі

  Європейський суд з прав людини у середу, 11 вересня, почав слухання у міждержавній справі "Україна проти Росії" за звинуваченням російської сторони в порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

  У ЄСПЛ Україна підкреслила, що Росія в Криму порушує права українських громадян на українській землі, яку вона протиправно окупувала. На цьому наголосив заступник міністра юстиції України – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина на слуханнях у ЄСПЛ у справі "Україна проти Росії" щодо порушення прав людини у Криму, повідомляє "Укрінформ".

  "Порушення прав людини, про які йдеться на цих слуханнях, були вчинені проти українських громадян на українській землі. Це здійснила зовнішня сила, яка нелегально окуповує суверенну територію упродовж п'яти років", - заявив представник уряду України.

  Ліщина наголосив, що українське керівництво робить усе можливе заради захисту своїх громадян на окупованій Росією українській території.

  Заступник міністра юстиції відзначив, що українці в окупованому Криму піддаються репресіям за політичними мотивами. Серед найбільш уразливих груп на цій території – етнічні українці, кримські татари, незалежні журналісти та релігійні діячі.

  Український урядовець також відзначив, що РФ у Криму обмежує й громадянські та політичні права громадян.

  "Росія навмисно проводить кампанію з політичного переслідування, метою чого є знищення будь-якого супротиву", – підкреслив Ліщина.

  Він також рішуче відкинув позицію російської сторони, що порушена Україною в ЄСПЛ справа проти РФ є політично умотивованою.

  Уповноважений України у ЄСПЛ нагадав учасникам процесу, що ООН та інші міжнародні організації засудили нелегальну окупацію Криму Росією.

  Україна внесла цей позов до ЄСПЛ проти РФ 13 березня 2014.

  Уряд України заявляє, що Російська Федерація здійснює контроль над Автономною Республікою Крим, невід'ємною частиною України, з 27 лютого 2014 року. Це призвело до численних порушень Конвенції.

  Серед конкретних порушень Україна вказує на вбивства українських військовослужбовців, правоохоронців і цивільних осіб, на випадки застосування тортур, жорстокого поводження, протиправного затримання з боку РФ українських громадян.

  Попередній матеріал
  Якщо Україна не наполягатиме на членстві в НАТО, це означатиме повернення до сфери впливу Росії – Сюмар
  Наступний матеріал
  "Осіннє диво" в Україні: синоптики обіцяють +28°C
  Loading...

  Поліція розкрила справу щодо викрадення кримського татарина Аметова – подробиці

  Проведення "місцевих виборів" у анексованому Криму засудило МЗС Німеччини

  Російська ФСБ повідомила про затримання двох українців – ДПСУ перевіряє інформацію

  Організатору незаконних "місцевих виборів" у Криму оголосили підозру – прокуратура

  Естонія та Грузія також не визнали "вибори" в окупованому Криму

  МЗС Литви і Латвії не визнають проведення "виборів" у анексованому Криму – заяви