Сенцов і Кольченко
Сенцов і Кольченко 5 канал

"У Крим хіба що на танках": Сенцов і Кольченко розповіли про свої плани на майбутнє

Читайте по-русски
Бранці привезли з російського полону аж 22 кілограми листів, що їх надсилали для підтримки

До анексованого Криму повертатися не планують. Надалі відстоюватимуть права українців, яких незаконно утримують в Росії та на окупованих територіях. Такими є плани колишніх політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Після 5-річного ув'язнення вони поспілкувалися з журналістами.

Дві години розповідали про свої плани на майбутнє і про ув'язнення в Росії. Зокрема, Сенцов повідомив, що не збирається ходити по ток-шоу і часто спілкуватися з журналістами. А надалі продовжить свою творчу діяльність. Творити він не припиняв і кремлівських катівнях.

Каже, із собою привіз кілька списаних зошитів. У них сценарій фільму, книга оповідань і роман. Щодо можливої політичної кар'єри – каже, що жодна партія не пропонувала йому поповнити свої ряди. Однак для колишнього бранця це питання ще є відкритим.

"Я збираюся займатися двома найбільш чудовими речами на цій Землі – знімати кіно і жити. Що стосується Криму – повернутися туди хіба що тільки на танках. Але поки не можемо. Знову ж, не потрібно сприймати мої слова буквально. Розумієте, що я маю на увазі? Що стосується особистого – я буду жити в Києві, моя дочка вже приїхала сюди, моя мама зараз з моїм сином приїхали нас провідати, мама поки залишиться, а син з колишньою дружиною поїде в Крим", – зазначив експолітв'язень.

Розповів Сенцов і про своє ув'язнення. Зокрема, подякував усім, хто його підтримував. Листи, які надсилали політв'язню, каже, дарували наснагу. А їх з російського полону бранці привезли аж 22 кг.

Олег Сенцов розповів також, що російські силовики пропонували йому пом'якшити покарання в обмін на те, що він дасть свідчення проти "когось із Києва". Проте колишній бранець такі пропозиції одразу відхилив.

Для Олександра Кольченка – це перша в його житті прес-конференція. Як і Олег Сенцов, він заявив, що поки шлях до рідного Криму для нього закритий. Нині він ще не будував конкретних планів на майбутнє.

Каже, хоче трохи адаптувалися: "Я поки що не будував жодних планів. У перші дні хочу відпочити трохи, адаптуватися. Доки Путін при владі – в Крим повертатись не збираюся".

Інші цікаві подробиці – зокрема як Сенцова спокушали меншим строком, якщо "здасть" когось з Києва, на кшталт Кличка, – дивіться у сюжеті Лесі Головатої:

Як повідомляв 5.UA, 7 вересня 2019 року 35 українців повернулися в Україну в рамках обміну з РФ. Серед них 24 моряки і 11 засуджених українців: Сенцов, Сущенко, Євген Панов, Кольченко, Клих, Карпюк, Гриб, Сизонович, Балух, Артур Панов і Бекіров.

Попередній матеріал
Не почули каяття: Верховний Суд залишив "тітушковода" Крисіна за ґратами – включення
Наступний матеріал
Як ексголова Верховної Ради Парубій на допит у ДБР ходив – включення
Loading...