Павло Клімкін
Павло Клімкін cnbc.com

Україна в разі повернення росіян до ПАРЄ кардинально змінить підхід до участі в Раді – Клімкін

  Читайте по-русски
  Парламентська асамблея Ради Європи навіть у разі схвалення резолюції, яка відкриє російській делегації шлях до повернення в організацію, може застосувати обмежувальні заходи для депутатів від РФ

  У разі повернення російської делегації до ПАРЄ Міністерство закордонних справ України більш прагматично підходитиме до участі у Раді Європи. Про таке у колонці для "Європейської правди" повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

  "Якщо Росія отримає омріяну індульгенцію, не зробивши жодних поступок, то наші підходи до участі у Раді Європи стануть більш прагматичними. Ми не робитимемо формальних ввічливих жестів у бік інституції, що дискредитувала себе. Україна працюватиме над подоланням існуючих викликів, проте не буде підтримувати кроки, які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують прикриттям політичних інтересів", – йдеться у тексті повідомлення.

  Він наголосив, що ймовірне повернення російської делегації до асамблеї майже на російських умовах не стане кінцем світу, але означатиме потенційний кінець довіри до Ради Європи.

  "Успішне відпрацювання цього російського трюку в Раді Європи відкриє можливості для його апробації на інших міжнародних майданчиках, наприклад, Мінському. І саме це я мав на увазі, коли казав, що наші міжнародні партнери, у разі повернення РФ до ПАРЄ, нестимуть частку відповідальності за деградацію Мінська (Мінських угод – ред.)", – підсумував посадовець.

  За його словами, Парламентська асамблея Ради Європи навіть у разі схвалення резолюції, яка відкриє російській делегації шлях до повернення в організацію, може застосувати обмежувальні заходи для депутатів від РФ.

  Як повідомляв 5.UA, міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що Україна наразі має дуже невеликі шанси вступити до ЄС у перспективі найближчих 10 років. Про таке написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

  Попередній матеріал
  Присутність російського бізнесу в українській енергетиці створює передумови для дестабілізації – Тука
  Наступний матеріал
  Євросоюз погодив продовження "кримських" санкцій проти Росії – подробиці
  Loading...

  Профільні комітети Ради підтримали звільнення Клімкіна та Грицака

  Клімкін заявив про відновлення переговорів ТКГ у Мінську – що відомо

  Використає Донбас, як "троянського коня" – Клімкін про плани Кремля щодо України

  Клімкін підтримав ідею Зеленського про подвійне громадянство, проте з деякими "але"

  Клімкін подав у відставку з посади глави МЗС України

  Клімкін скасував візит на засідання міністрів у ПАРЄ: що не так