dentons.com

Присутність російського бізнесу в українській енергетиці створює передумови для дестабілізації – Тука

  VS Energy залишається власником великих пакетів акцій, зокрема, "Чернівціобленерго", "Житомиробленерго", "Кіровоградобленерго", "Херсонобленерго", "Рівнеобленерго" і "Севастопольенерго".

  Присутність російського бізнесу в українській енергетиці створює ризики і передумови для дестабілізації ситуації в країні, вважає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. Про це він заявив 112.ua.

  Про цю проблему в українських ЗМІ заговорили після видачі АМКУ дозволу ТОВ "ДТЕК Нафтогаз" на придбання акцій "Київобленерго" і "Одесаобленерго". Українська компанія придбала акції великих енергетичних активів, які раніше контролювалися групою VS Energy, яка належить колишньому депутату Держдуми РФ Олександру Бабакову, який у зв'язку з системною антиукраїнською діяльністю і активною участю в анексії Криму перебуває під санкціями США і ЄС, та Михайлу Воєводіну (президент ФК "ЦСКА").

  В Україні на законодавчому рівні врегульовано тільки половина проблеми – представникам держави-агресора заборонено брати участь у купівлі більшості підприємств, водночас питання їх володіння діючими активами ніяк не врегульоване, каже Георгій Тука.

  "В умовах війни з Росією це вже ненормально. Це фактор великого ризику. Той факт, що великий російський бізнес представлений в українському фінансовому та енергетичному секторах і зберігається таким чином можливість їх впливу на стабільність в них, має великий негативний вплив. Я вважаю, що це неприпустимо", - сказав заступник міністра.

  За словами Туки, присутність російського бізнесу в українських енергетичних активах становить особливо великі ризики і створює передумови для дестабілізації ситуації в країні. Зокрема, VS Energy залишається власником великих пакетів акцій інших великих обленерго в Україні: зокрема, "Чернівціобленерго", "Житомиробленерго", "Кіровоградобленерго", "Херсонобленерго", "Рівнеобленерго" і "Севастопольенерго".

  "Будучи акціонерами українських обленерго, російські компанії мають доступ до інформації, доступ до якої обмежений. Зокрема, про енергетичний баланс країни. Це створює великий ризик витоку стратегічно важливих даних у країну, яка веде війну проти України. Серед інструментів, які вони могли б використовувати в якості дестабілізуючих обстановку в Україні факторів, – затримка виплати заробітної плати, що могло б посилити соціальну напруженість. Можуть зривати поставки палива і обмежувати обсяги виробництва електроенергії. Тому як громадянин України я підтримую рішення Антимонопольного комітету, який дозволив придбати пакети акцій обленерго українській компанії", – сказав Георгій Лою.   

  Попередній матеріал
  Meest China – зручна доставка посилок із Китаю в Україну
  Наступний матеріал
  Україна в разі повернення росіян до ПАРЄ кардинально змінить підхід до участі в Раді – Клімкін
  Теги:
  Loading...