Чергові лякалки, блеф чи новий етап війн: путін знову заговорив про ядерну зброю. Цього разу кремлівський цар змінив ядерну доктрину ерефії та розширив червоні лінії. Про зміни та як на заяви російського диктатора відреагували в Україні, дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Марти Шикули.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Знову брязкає ядеркою. Напередодні кремлівський диктатор скликав посіпак. І після заяв президента України про підготовку росією ударів по АЕС в Україні путін вирішив внести зміни до ядерної доктрини ерефії.
"В оновленій редакції документа внесені зміни. Розглянути застосування ядерного удару в разі агресії проти росії з боку будь-якої неядерної держави, але за участю або за підтримки ядерної держави розглядається як їхній спільний напад на російську федерацію. рф може застосувати ядерну зброю, якщо отримає достовірну інформацію про масований старт "засобів повітряно-космічного нападу"", – заявив путін.
Мова про літаки стратегічної і тактичної авіації, ракети та безпілотники. Забоявся путін не на жарт, бо, окрім цього, погрожує натиснути на червону кнопку в разі агресії проти своєї поплічниці білорусі або якщо противник створить критичну загрозу російському суверенітету.
"До вчорашнього дня в цій концепції щодо застосування ядерної зброї росією було чотири умови, в яких можна було використовувати ядерну зброю. І повірте, три з чотирьох умови були виконані так, що росія піджала хвостика. Перше – старт балістичної ракети, яка атакує росію чи її союзників. ATACMS атакували ці території неодноразово, тому формально можна говорити про виконання умов цієї концепції і порушення. Друге – застосування проти росії та її союзників ядерної зброї, оцю не виконували. Третє – вплив противника на критично важливі для держави об’єкти. Ну, було ж таке, були заводи, НПЗ і якось не було ядерної відповіді", – зазначив військовий оглядач Василь Пехньо.
Читайте також: Ризики ядерної катастрофи зростають: понад 70 дронів та 30 ракет пролетіли поблизу українських АЕС.
А ще операція на Курщині. І навіть тут, коли Сили оборони взяли під контроль частину російських територій, диктатор теж забув про написані своєю ж рукою червоні лінії. Аналітики Інституту вивчення війни певні: мета путінських балачок – стримати країни Заходу і вплинути на рішення щодо дозволу Києву бити далекобійною зброєю по території ерефії.
На заяви кремля відреагували на банковій. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі назвав слова путіна ядерним шантажем, мовляв, це єдиний інструмент, який має росія для залякування світу.
"Людина починає триденну, ми так говоримо саркастично, триденну спеціально операцію, а сьогодні тремтячими руками з аркуша паперу зачитує наступне. Якщо ми будем провокувати зброєю цю війну, то ми будем використовувати проти неядерної держави ядерну зброю. Це абсолютно репутаційне дно. Очевидно, що російська федерація не розуміє, як зупинити те, що далі буде продовжуватися в цій війні", – заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Тому, кажуть аналітики, такі заяви путіна – винятково його страх, і сприймати їх серйозно не варто. Адже від початку повномасштабного вторгнення ядерні погрози лунають далеко не вперше. Проте досі вони, вочевидь, впливали на партнерів України на Заході. Дозволу бити по рф далекобійною зброєю українське військо і досі не має. Як буде тепер і чи зможе путін залякати Захід, – питання відкрите.
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також: