5 канал

"Україна має взяти на озброєння": Ірина Фріз розповіла про "оборонний досвід" Грузії

  Сьогодні і Грузія, і Україна продовжують боротьбу за свій суверенітет проти армії правонаступниці СРСР – Росії

  У понеділок, 23 квітня, у Батумі розпочався 97 Роуз-Рот семінар Парламентської Асамблеї НАТО. У ньому взяли участь, серед інших, президент Асамблеї Паоло Аллі, президент Грузії Георгій Маргвелашвілі, директор Центру російсько-євроазійських досліджень Рой Аллісон та міністр оборони Грузії Леван Ізорія. Про це повідомила голова постійної парламентської делегації у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз на сторінці у Facebook.

  "Напередодні 100-річчя незалежності Грузії в Батумі розпочався 97 Роуз-Рот семінар ПА НАТО. Історично Батумі був останнім форпостом незалежної демократичної Грузії перед тим, як Червона армія окупувала цю землю. Сьогодні і Грузія, і Україна продовжують боротьбу за свій суверенітет проти армії правонаступниці СРСР – Росії. Продовжують рух реформ на шляху євроатлантичної інтеграції", – зазначила дипломат.

  Також вона наголосила, що і Грузія, і Україна "мають послідовну підтримку від країн-членів НАТО".

  "Безпека Грузії та Чорноморського регіону є критично важливою для безпеки Європи. Саме тому і Євросоюз, і НАТО має підтримувати динаміку інтеграційного руху", – зазначив під час виступу президент Парламентської Асамблеї НАТО.

  Тим часом Ірина Фриз виділила кілька важливих тез з виступу міністра оборони Грузії, які Україна має взяти на озброєння:

  • Грузія з цього року спрямовує не 2% ВВП, а 7%. Головні напрямки використання: модернізація та переоснащення сектору оборони, а також впровадження прогресивної системи логістики;
  • розпочали роботу з парламентом в рамках демократичного контролю над підготовкою нової концепції з формування резерву;
  • створено спільно з Альянсом Центр передової підготовки експертів; 
  • впроваджується окремий спецпредмет (так, це говорить міністр оборони) в школах та ВНЗ про НАТО. Молодь буде отримувати більше інформації про демократичні цінності та переваги НАТО, щоб усвідомити на яких засадах ми будуємо нашу державу і що вони мають потім зміцнювати.

  Попередній матеріал
  "Хто наступний?": у Росії користувачі мережі кажуть про проблеми доступу до YouTube
  Наступний матеріал
  Проблеми зі звітом про корупцію: у ПАРЄ назвали імена 5 депутатів, серед яких скандальний "друг Росії" Аграмунт