Членство у НАТО, "подвійні стандарти" та війська РФ – деталі з другого дня безпекового форуму в Києві

Тисячі російських армійців на кордоні, сотні одиниць техніки – в зоні АТО. Такі цифри озвучили на Київському безпековому форумі 13 квітня. Міжнародним партнерам подякували за збереження санкцій щодо Росії, але заявили: Україна незадоволена позицією деяких європейських країн щодо будівництва "Північного потоку-2". Як минув другий день безпекового форуму – знає кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко

Секретар РНБО, озброївшись слайдами і цифрами, демонструє міжнародним партнерам присутність російських військ на Сході України. Федерація посилює свої війська на кордоні. Неподалік межі вже розташовані чотири ракетні бригади, озброєні балістичними ракетними комплексами "Іскандерами".

"Ці війська готові до масштабного застосування, до ведення масштабної континентальної війни. Проти нашої держави вже сьогодні можуть бути задіяні 260 тисяч російських військових; 3,5 тисячі танків; 11 тисяч броньованих машин; 4 тисячі артилерійських систем", – каже секретар РНБО Олександр Турчинов.

Безпековий форум у Києві, 2018

Міністерство внутрішніх справ наводить міжнародним партнерам свої підрахунки російських сил уже безпосередньо в зоні АТО.

"На тимчасово неконтрольованій території Луганської та Донецької областей під виглядом воєнізованих формувань "ДНР" та "ЛНР" – 848 бронемашин, 750 артилерійських систем, 208 реактивних систем, 363 протитанкові засоби", – констатує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Безпековий форум у Києві, 2018

Це загроза не лише Україні, а й усій Європі. Отже, ті, хто відповідає за безпеку в Києві, просять міжнародних партнерів уникати подвійних стандартів у застосуванні санкцій щодо Росії. Україна зі свого боку їх продовжить уже наступного тижня.

"Санкції – це не подарунок для нашої країни. Це елементарні заходи захисту Європи проти нарощування військового потенціалу агресивної держави. Наступного тижня відбудеться РНБО, де будуть подовжені санкції, які існують сьогодні проти РФ", – запевнив Турчинов.

Яку ж підтримку Україна може отримати в разі повномасштабного наступу Росії від НАТО, представники Альянсу не коментують. Утім, запевняють, що допомога є і нині, згадуючи спільні військові навчання.

Поки ж радять Києву зосередитися на реформах, а з приводу ймовірного членства України в НАТО – може бути.

"Якби я давала якусь пораду Україні, то я б сказала – зосередитися на реформах, на серйозних реформах. Але ваші євроатлантичні надії не є нереалістичними. Вони – реалістичні", – каже заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюлер.

Безпековий форум у Києві, 2018

Тим часом представники Пентагону стурбовані порушенням Росією міжнародних домовленостей. Україну вони називають "лабораторією для російських військових технологій".

Вашингтон готовий дати Києву додатково 200 мільйонів доларів на укріплення оборонних позицій, а санкції з Росії не знімуть доти, доки та не почне виконувати Мінські домовленості.

"Росія і далі фінансує та готує бойовиків, які продовжують конфлікт на Донбасі. Федерація порушує міжнародні договори, які мали би захистити стабільність у світі. Ми говоримо не лише про військові дії. Минулого місяця Росія продемонструвала, як можна використати енергопитання як зброю, скорочуючи подачу газу і зосереджуючись на таких проектах, як "Північний потік-2". США – проти такого проекту, який підриває енергетичну незалежність", – наголосив заступник міністра оборони США Роберт Карем.

Роберт Карем

На тому, що будівництво "Північного потоку-2" суперечить енергетичній безпеці ЄС, українська сторона вкотре нагадала міжнародним партнерам, додавши – дякує їм за підтримку. При цьому офіційний Київ попереджає іноземні компанії, які беруть участь у будівництві газопроводу: співпрацювати з Україною вони не зможуть.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Відпрацювали своє": чи безпечно користуватися ліфтами в Києві
Наступний матеріал
Для когось "страшний сон", для інших – порятунок: як працює найбільша в Європі психлікарня ім. Павлова