Ірина Сєрова, політична консультантка
Ірина Сєрова, політична консультантка 5 канал

У Заходу є стратегія щодо України, Росія має тільки тактику – політична консультантка

Читайте по-русски
Зараз Захід демонструє більш тверду позицію, ніж на початку російської агресії у 2014 році, вважає Ірина Сєрова

На відміну від Росії, країни Заходу мають певну стратегію щодо України і зараз висловлюють більш тверду підтримку, ніж це було на початку російської агресії. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказала політична консультантка Ірина Сєрова.

Вона прокоментувала можливість розгортання сценарію російського нападу на Грузію в 2008 році.

"На мій погляд, це абсолютно нерелевантні події. Можна прив'язуватися до будь-якої історичної події – навіть до Судет (Окупація Німеччиною регіону Чехословаччини в 1938 році, – ред.), і ще раніше – з початком Першої світової війни, є й такі аналітики", – зауважила Сєрова.

"Ключове, що нам потрібно усвідомити – колективний Захід наразі висловив більш вагому позицію, ніж навіть це було у 2014 році. І це абсолютно не така позиція, як щодо Грузії періоду 2008 року, це перше. Друге – розстановка ППО й інших Збройних сил в Грузії і в Україні абсолютно нерелевантні і не схожі. Тому це дуже не пов'язані історичні події, на мій погляд, і це треба усвідомлювати", – додала політична консультантка.

"Колективний Захід щодо України має стратегію – реформ, змін нашого суспільства, зміни державного управління і так далі. Росія цієї стратегії не має, вона має тактику – вона знає, як спровокувати, як певним кроком чогось добитися, але що потім робити з іще одним відрізаним шматком, наприклад Донбасу, вони просто не знають – це просто тактична гра", – впевнена Сєрова.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, напередодні міністри закордонних справ країн "Великої сімки" та чільник НАТО Єнс Столтенберг закликали Федерацію негайно припинити провокації в Україні та біля кордонів. За інформацією української розвідки, Росія зосередила понад 40 тисяч військовослужбовців на східному кордоні України і більш як 40 тисяч військовослужбовців в окупованому Криму. На початку місяця українські військові відзвітували, що окупанти готують масштабні провокації й можуть ввести бойовиків углиб України.

На думку президента Володимира Зеленського, стягненням військ до кордонів України Росія намагається залякати західні держави і перевірити, чи підтримають нашу країну іноземні партнери.

Попередній матеріал
Пожежники не могли під'їхати: на Київщині вночі згоріло три автомобілі
Наступний матеріал
Із душею літака та фан-клубом в Instagram: історія унікального тролейбусу з Черкас
Loading...