Павло Білоус, ветеран АТО
Павло Білоус, ветеран АТО 5 канал

Російська армія готується серйозно, але навряд чи їм дадуть команду – ветеран

Читайте по-русски
Зараз Україна значно краще може протидіяти інформаційній та військовій агресії РФ, ніж на початку війни, впевнений Павло Білоус

Повномасштабний напад Росії малоймовірний, але не варто відкидати такої можливості через нелогічність дій керівництва РФ, тому Україна має активно готуватися до відсічі і протидіяти інформаційній агресії Кремля. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав ветеран АТО Павло Білоус.

"З точку зору військової, вони навряд чи таке можуть зробити. Але ніхто не знає, що в голові у президента Російської Федерації і що в голові в його оточення. З їхнього боку ми не можемо враховувати ніякої логіки – тому що можливо, коли в нього "впаде планка", він може і дати наказ. В принципі, нічого в них не вийде, але це буде дуже небезпечно і для нас і для наших воїнів. Як би там не було, є в них і армія, і потуга, і нам буде складно з ними воювати, якщо вони почнуть повномасштабно", – вважає він.

За оцінкою ветерана, напад РФ з боку Криму малоймовірний, адже цьому дуже заважає вузький перешийок півострова.

"Там немає місця для широкого наступу, а от північ і схід – теоретично можливо. Наші війська теж готуються і починають проводити навчання. Ну і нападати набагато складніше, ніж захищатися, тому вони поляжуть набагато більше, але нам не буде від того легше, якщо загинуть наші друзі, наші солдати і наше цивільне населення", – зауважив Білоус.

"Офіційно вони готуються до навчань і будуть їх проводити, але за кожним навчанням у них може бути прихована агресія. Судячи з всього, вони готуються, і готуються серйозно. Але чи дадуть команду їхні керівники – я сумніваюся, що дадуть, хоч і не відкидаю такий варіант", – додав він.

Також він прокоментував кампанію нагнітання антиукраїнської істерії російськими пропагандистськими ЗМІ у РФ.

"Вони нагнітають істерію, у них у того "мальчіка в трусіках" появився вже братик, якого нібито наші дрони розбомбили, і це дуже небезпечний фактор. Хоч у будь-який момент вони можуть дати задню, і, скоріше за все, це зроблять, але розслаблятися нам не можна ні на секунду і треба продовжувати готуватися. Сьогодні спілкувався з товаришем, він воював на сході ще до мене, разом зі мною, і досі воює – поки що в нього оптимістичний погляд – що не буде нічого страшного", – зазначив він.

На думку ветерана, сьогодні Україна значно краще готова до протидії російській пропаганді, ніж на початку війни.

"Зараз ми набагато більше готові і до інформаційної, і до будь-якої іншої фази війни. Тоді ми не були готові, і протистояти і навіть пояснити, що то за "мальчік" та звідки він взявся, ми можемо тільки ретроспективно тільки вже зараз. Наші "антифейкові" війська вже також мають досвід боротьби і вони працюють. Звісно, вони своїх росіян переконають, і ми з цим нічого не вдіємо, але нам треба відбивати такі інформаційні атаки на рівні міжнародному і внутрішньоукраїнському. Щоб наші люди, які можуть повірити російській пропаганді, чи можуть потрапити під її вплив, мали альтернативну точку зору, і їм могли пояснити, що саме брехня і чому", – сказав Білоус.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, Росія з кінця березня перекидає війська до кордонів з Україною.

Попередній матеріал
Українські військові уздовж межі з окупованим Кримом провели навчання
Наступний матеріал
Депутати відмовилися повертати пільгові тарифи на електроенергію для населення
Loading...