Заступник глави Адміністрації президента з питань реформ Дмитро Шимків 5 канал

У ситуаційній кімнаті в Адміністрації президента сервера з секретною інформацією не було – Шимків

  Читайте по-русски
  Архітектура ситуаційної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною та іншими екранами

  Колишній заступник глави АП Дмитро Шимків заявляє, що в ситуаційній кімнаті АП не було жодного сервера з секретною інформацією. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  Він розповів: "Архітектура ситуаційної кімнати не передбачала жодних серверів, крім відеосервера для керування відеостіною та іншими екранами. Головна роль відеосервера – це виведення різних джерел відео на об'єднаний простір відеоекранів. Головна мета такого підходу наступна: об'єднати інформаційні джерела із різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформації".

  Шимків також розповів, що жодна державна організація не надає копії інформаційних ресурсів, але може за певних умов та присутності оператора видавати відеокартинку із робочого місця, яке знаходиться в самій інституції.

  "Це щось на зразок віддаленого доступу на комп або сервер. По каналах зв'язку (захищених) передається лише відеозображення, а не дані, а отже, зникає потреба зберігати та будувати якісь проміжні сервери чи сховища. Це дозволило обійти вимоги підзаконних актів та відобразити джерела різного походження одночасно", – пояснив він.

  За його словами, аналогічна концепція має місце у побудові ситрумів у США та інших країнах. Крім того, ситуаційні кімнати різних організацій можуть тунелювати інформаційні відображення між собою, і зникає потреба тримати всіх фахівців за тематиками в одному центрі. Шимків додав, що саме це передбачено указом, де центральною/головною передбачена ситуаційна кімната в РНБО, а не в АП.

  Шимків також зазначив, що обладнання, яке було передане від ЦВК й НБУ до Адміністрації президента, не використовувалося в ситуаційній кімнаті глави держави, а знаходиться на балансі Державного управління справами.

  "Про обладнання, яке було передано від ЦВК та НБУ. Сервер збору відеоінформації під час виборів, який належав ЦВК і не використовувався, не міг виконувати роль відеосервера для ситуаційної кімнати, оскільки мав природу сховища без належних відеоресурсів, і ми його пристосували для серверних потреб операційної діяльності АП. Обладнання, передане НБУ – це мережеве обладнання, комп’ютери (робочі станції) та принтери. Все обладнання передавалось із балансу організацій на баланс ДУС, і впевнений, що досі в АП", – написав він.

  При цьому Шимків зазначив, що питання оренди обладнання та структуризації фінансування проекту ситуаційної кімнати АП не коментуватиме, бо "це приватне питання Петра Порошенка, адже він власним коштом забезпечував існування інструменту (ситрум  – це інструмент) роботи президента".

  Шимків сказав: "Особисті речі та власне обладнання, які я, наприклад, приніс із собою з приходом в АП, я, до речі, забрав із собою, коли звільнився, бо це моя власність, яку я також у якості інструментів використовував у своїй повсякденній роботі".

  При цьому він висловив думку, що судячи з опублікованого секретарем РНБО Олександром Данилюком відео з ситуаційної кімнати АП, для відновлення її роботи потрібні лише екрани та відеосервер.

  Як повідомляв 5.UA, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що із ситуаційної кімнати в АП зникли всі сервери з секретною інформацією.

  Попередній матеріал
  Не сидить і погано говорить через ДЦП: батьки Василька просять допомоги на лікування сина
  Наступний матеріал
  Україна покращила свою позицію в рейтингу конкурентоспроможності
  Loading...