За підсумками засідання Трансатлантичної цільової групи з питань виборів в Україні й громадянського суспільства, представник Німецького фонду Маршалла в США Джонатан Катц наголосив, що для майбутніх президентських та парламентських виборів в Україні сьогодні існує ціла низка викликів. Про таке повідомив "Укрінформ".
Серед них – гібридна агресія Кремля, можливість нових збройних провокацій з боку Росії, а також підконтрольні олігархам ЗМІ та популізм окремих кандидатів.
"Передусім, найважливішим є забезпечити проведення вільних, справедливих і прозорих виборів", – зауважив експерт.
Проте він додав, що вибори, заплановані в Україні на наступний рік, викликають особливе занепокоєння у зв'язку з намаганнями Росії втрутитися в процес.
"Росіяни робили такі спроби як у передвиборчий період, так і безпосередньо в день голосувань", – попередив Джонатан Катц.
Представник фонду зазначив, що насамперед це питання кібербезпеки, однак у цьому контексті США та інші країни заходу взаємодіють з Україною.
Крім того, за його словами, не виключаються нові військові провокації з боку Росії.
"У разі їх виникнення, частковий воєнний стан в Україні, запроваджений на 30 днів, може бути продовжений, і це також матиме потенційний негативний вплив на електоральний процес", – сказав посадовець.
І додав, що для виборів в Україні існують виклики внутрішнього характеру, пов'язані із забезпеченням чесного й прозорого майданчика для всіх кандидатів. Зокрема, йдеться про використання в кампаніях ЗМІ, які контролюються олігархами й політичними фракціями та здійснюють підтримку лише окремих кандидатів.
Ще одним викликом Джонатан Катц назвав використання популістських підходів потенційними учасниками майбутніх виборів.