Європарламент
Європарламент http://nk.org.ua/

У Нідерландах та Великій Британії почалися вибори до Європарламенту: хто може пройти в ЄП

  Читайте по-русски
  Понад 400 мільйонів виборців у 28 країнах мають право взяти учать у виборах 751 євродепутата

  Велика Британія і Нідерланди 23 травня розпочинають чотириденний процес голосування на виборах до Європейського парламенту.

  Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.

  Понад 400 мільйонів виборців у 28 країнах мають право взяти учать у виборах 751 євродепутата. Учасником виборів буде і Великобританія, яка не змогла вийти з ЄС 29 березня, як було заплановано.

  Brexit – партія, сформована зовсім нещодавно євроскептиком Найджелом Фараджем, лідирує в останніх британських опитуваннях громадської думки з солідним відривом.

  "Ми намагаємося провести мирну політичну революцію в цій країні", – сказав Фарадж на заключному мітингу партії у вівторок.

  У Нідерландах євроскептики також мають усі шанси стати лідером. Антиміграційна євроскептична партія "Форум за демократію" (FvD), створена 2016 року, набирає 15% – майже стільки ж, як і керівна партія на чолі з прем’єром Марком Рютте.  Політсила FvD відома завдяки ініціативі проведення референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, коли нідерландці висловилися проти ратифікації їхньою країною цієї угоди.

  Лідер партії Тьєрі Бодет критикує міграцію, відомий суперечливими коментарями щодо жінок і хоче виходу Нідерландів із Євросоюзу. На місцевих виборах у березні "Форум за демократію" здобув перше місце, обігнавши партію Рютте.

  По всьому континенту національні лідери намагаються мобілізувати своїх прихильників, щоби протистояти популістському сплеску. Однак, згідно з прогнозами, праві популісти зміцнять свої позиції в нову складі Європарламенту.

  Маттео Сальвіні з італійської антиіммігрантської "Ліги" і Марін Ле Пен з ультраправого "Національного зібрання" у Франції хочуть, щоб їхня група "Європа націй і свободи" стала третьою за величиною в Європарламенті.

  Однак підйом євроскептиків, як очікується, не охопить весь блок, а виборці в Іспанії, Ірландії та країнах Балтії продемонструють тверду підтримку ЄС.

  Це дев'яті вибори до Європейського парламенту з моменту їх запровадження 1979 року, і явка виборців щоразу падала, досягнувши 43% в 2014 році.

  У п’ятницю вибори до Європарламенту пройдуть у Чехії та Ірландії, а в суботу – в Латвії, Словаччині та на Мальті. Але більшість країн голосуватимуть у неділю. Результати ж очікуються в ніч на понеділок.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, коли відбудеться ювілейний саміт НАТО
  Наступний матеріал
  Геращенко вимагає оприлюднити стенограму зустрічі Зеленського з головами фракцій на Банковій
  Loading...

  Це спроба підкупу: євродепутат про "паспортизацію" Донбасу

  Могеріні в Європарламенті: За останні 5 років Україна змінилася і стала сильнішою

  Газову директиву ЄС поширили на "Північний потік-2": чим це загрожує Росії

  Руйнація монополії "Газпрому": Європарламент ухвалив нові правила ринку газу

  Реакція ЄС була недостатньо рішучою, але Україна не одна: як пройшли дебати в Європарламенті

  Дебати в Європарламенті "П'ять років незаконної окупації Криму Російською Федерацією" – відео