Дмитро Золотухін, заступник міністра інформаційної політики (2017-2019)
Дмитро Золотухін, заступник міністра інформаційної політики (2017-2019) 5 канал

У нас багато центрів, але що вони робитимуть, поки незрозуміло – експерт з інформбезпеки про ЦПД

Читайте по-русски
Від того, хто очолить Центр протидії дезинформації, залежить ефективність його роботи, впевнений Дмитро Золотухін

В Україні створюється велика кількість безпекових центрів, але поки що важко зрозуміти, якою буде їхня діяльність. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав заступник міністра інформаційної політики (2017-2019) Дмитро Золотухін.

Він відповів на запитання щодо засад, на яких діятиме Центр протидії дезинформації.

"Жодних даних про засади, механізми, інструменти і процедури роботи ще не випущено. Я думаю, що це правильно – доки не буде все чітко вивірено і не буде призначено його керівника, немає сенсу випускати все це на загальне обговорення", – зазначив Золотухін.

"Можна, звичайно, було робити трошки по-іншому – як від самого початку пропонувалося, – влаштувати громадське обговорення, щоб долучилися громадські організації, щоб люди з досвідом розказали, які процедури можна застосувати, і провести свідомий, загальний і відкритий конкурс на керівника інституції, що було б правильно", – зауважив ексзаступник міністра інформаційної безпеки.

"Була обрана інша стратегія, я не можу її критикувати, можливо, у керівництва РНБО є якась логіка стосовно її впровадження, – все робити в таємному режимі. Зараз у нас є винятково презентація, яка була зроблена на форумі "Україна-30", де виступали Єрмак, Литвиненко, Ольшанський, Ткаченко та інші запрошені", – сказав Золотухін.

"Мене дуже цікавить, хто очолюватиме цю інституцію. Тому що виходячи з досвіду, цінностей і управлінських спроможностей тієї особи, яка, власне, це робитиме руками, залежатиме ефективність. Досвід показує, що все це відбувається через людський фактор – я за час своєї роботи відвідав практично всі такі центри, які працювали в Європі", – вважає експерт з інформбезпеки.

Також він прокоментував міграцію персонажів, які просували російські наративи та дезинформацію з закритих каналів Медведчука на телеканал Мураєва "Наш", і оцінив здатність нового органу вплинути на ситуацію.

"Не думаю, що створення організації – якою б вона не була і скільки б на неї не було виділено коштів, – може вплинути на загальну ситуацію з кількістю шкідливих меседжів, які розповсюджуються в українському інформаційному просторі, в тому числі на телебаченні", – зауважив Золотухін.

"Єдиний шлях – створювати системні стратегії та урядові інституції, які будуть цим займатися. Я вважаю, що концепція боротьби і протидії вже давно себе вичерпала – давайте боротися не проти чогось, а за щось. Це означає, що треба виконувати доктрину інформаційної безпеки України, яка, до речі, є діючою, вона затверджена указом попереднього президента, її ніхто не скасував, і ключова роль в ній покладена на Міністерство культури та інформполітики, яке формально є правонаступником Міністерства інформаційної політики попереднього уряду", – наголосив він.

"Там написано – для того, щоб забезпечити інформаційну безпеку держави, потрібно створювати систему стратегічних комунікацій, розвивати урядові комунікації, розвивати суспільне мовлення, публічну дипломатію і таке інше", – пояснив Золотухін.

Він додав, що згідно з заявами Ткаченка, на основі ДП "Центр захисту інформаційного простору" буде створений Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

"Навіщо нам два центри, а не один, і чи буде їх два, а не один. А в нас ще є Національний центр захисту кібербезпеки, в нас є анонсований Даніловим Національний центр стійкості. У нас дуже багато центрів, але якою буде їхня діяльність – поки що незрозуміло", – підсумував експерт з інформбезпеки.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 11 березня Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про створення Центру протидії дезінформації. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, до роботи центру залучатимуть працівників розвідспільноти, відповідних міністерств та відомств.

 

Попередній матеріал
"Це інформаційна війна": боксер Усик відреагував на свою появу у фільмі Оксани Марченко
Наступний матеріал
Іран оприлюднив фінальний звіт щодо катастрофи літака МАУ – Кулеба назвав його "збіркою маніпуляцій"
Loading...