Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані
Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані Фото з соцмереж

Іран оприлюднив фінальний звіт щодо катастрофи літака МАУ – Кулеба назвав його "збіркою маніпуляцій"

Читайте по-русски
Тегеран проігнорував більш як 90 сторінок зауважень та пропозицій, наголосили у МЗС

Іран оприлюднив остаточний звіт щодо розслідування авіакатастрофи українського Boeing рейсу PS752 біля Тегерану. У документі йдеться, що оператор протиповітряної оборони помилився, визначивши пасажирський літак МАУ як "ворожу ціль", і тому випустив у нього дві ракети.

У Міністерстві закордонних справ України вже назвали це цинічною спробою приховати справжні причини збиття лайнера, адже в оприлюдненому звіті вбачають численні порушення в розслідуванні катастрофи.

Очільник відомства Дмитро Кулеба наголосив, що в документі не розкривають усіх обставин та причин трагедії.

"Раніше Україна відправляла іранській стороні більш як 90 сторінок зауважень та пропозицій щодо проєкту цього звіту та наполягала, аби Іран долучив їх до фінального документа… Аналіз документа доводить, що Іран провів розслідування з численними технічними порушеннями… Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, докази вибірковими, а висновки оманливими…

Міністр уточнив, що Іран провів технічне розслідування "з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). Тож Тегеран, за його словами, не зміг "знайти сили, аби взяти на себе відповідальність".

"Документ… не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт, а збірка маніпуляцій, мета якої – виправдати Республіку Іран… Якщо Іран не хоче добровільно з'ясувати істину цієї трагедії, то ми з міжнародними партнерами знайдемо спосіб, як цього добитися", – резюмував Кулеба.

Пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України" збили 8 січня 2020 року біля Тегерану. Загинули усі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, які перебували на облавку. Серед них і 11 українців. За кілька днів після авіатрощі Іран офіційно визнав, що рейс впав після влучання в нього двох іранських ракет. Це підтвердила і розшифровка чорних скриньок у Франції. Іранська прокуратура підозрює у збитті 10 осіб. Під вартою – лише один.

Попередній матеріал
У нас багато центрів, але що вони робитимуть, поки незрозуміло – експерт з інформбезпеки про ЦПД
Наступний матеріал
"Жоден орган ще не надав матеріалів для підпису підозри Медведчуку" – Венедіктова
Loading...

Байден продовжив санкції проти Ірану

В ООН переконані, що Іран навмисно приховує обставини збиття літака МАУ

Військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи МАУ

Авіакатастрофа під Тегераном: Україна просить Канаду передати таємний запис

Авіакатастрофа літака МАУ: розвідка Канади отримала записи розмов іранських посадовців про приховування реальної причини трагедії

Авіакатастрофа під Тегераном: що кажуть про розслідування родичі та колеги загиблих