Малюська
Малюська Слово і Діло

У Мін'юсті назвали три шляхи врегулювання конституційної кризи в Україні

Читайте по-русски
Україні потрібне перезавантаження Конституційного суду, вважає Денис Малюська

Міністр юстиції України Денис Малюська називає три шляхи врегулювання конституційної кризи, спричиненої рішенням КСУ щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Про це він розповів у програмі "Свобода слова Савіка Шустера".

Чільник Мін'юсту наголосив, що саме рішення КСУ створило конституційну кризу, з якої треба виходити. "Цей вихід має три етапи", – додав Малюська.

  1. Перший етап, на думку міністра юстиції, вже реалізовано - уряд прийняв розпорядження, яким "нівелював найважчі удари, що були завдані по антикорупційному механізму". Зокрема, йдеться про відновлення відкритості реєстру е-декларацій, поновлення проведення спецперевірок і доступ НАЗК до усіх ключових реєстрів в автоматичному порядку.
  2. На другому етапі потрібно відновити повноваження НАЗК щодо перевірки е-декларацій, зокрема і суддів. Для цього варто ухвалити відповідний закон, каже голова Мін'юсту. Він також додав, що наразі до Верховної Ради вже подали кілька версій законопроєктів.
  3. "Але є третє – найважливіша проблема, яка власне зараз найгарячіше дискутується. Це проблема втрати довіри до суддів Конституційного суду України", – наголосив Денис Малюська.

Крім того, він зауважив, що з виходів до преси очевидно "ніхто особливо не хоче і не приховує", що рішення щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування виносилося з особистих мотивів і через конфлікт між суддями та НАЗК. Відтак, каже чільник міністерства, судді КСУ "почали зловживати владою", перебрали на себе повноваження Верховної Ради, "сказавши, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування є надмірною...".

На думку Малюськи, це парламент має вирішувати, чи повинна особа нести кримінальну відповідальність за таке порушення.

Читайте також: У НАЗК назвали 5 наслідків скандальних рішень КСУ

Міністр додав: судді КС під час розгляду подання депутатів перебрали на себе повноваження заявників і винесли рішення про неконституційність положень закону, які не оскаржувались.

"Усе це створило атмосферу недовіри, з цим треба щось робити. І тут ключове, що ніхто з розробників Конституції не передбачав, що в якийсь момент Конституційний суд може почати поводитись непристойно", – зауважив Малюська.

Таким чином, законом досі не передбачено механізму дисциплінарного контролю КСУ і санкцій щодо суддів КС.

"Президент поставив амбітну мету – він хоче мати відкритий, прозорий і чесний Конституційний суд, інструментом для досягнення чого може бути перезавантаження суду", – резюмував міністр.

Нагадаємо, 28 жовтня 2020 року КСУ офіційно скасував відповідальність за недостовірне декларування. У НАЗК вже заявили, що судді КСУ ухвалили рішення у "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах. Бо два судді, які голосували за скасування кримінальної відповідальності за неправдиві відомості про майновий стан, самі не задекларували мільйони.

28 жовтня о 18:00 Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду. Посли країн "Великої сімки" висловили стривоженість щодо такого рішення.

Попередній матеріал
"Ну вбив людину – що тут такого": селяни про обрання Лозінського головою ОТГ
Наступний матеріал
"Я не стежу за платформою примирення Сівоха": чільник МінТОТ Олексій Резніков у "Рандеву"
Loading...