Оксана Коляда
Оксана Коляда 5 канал

У Києві презентували проєкт закону щодо захисту політв'язнів і полонених – подробиці

Читайте по-русски
Автори сподіваються, що законопроєкт набуде чинності вже до кінця поточного року

Проєкт закону "Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України" презентували в Києві. Розробляли його спільно представники Міністерства у справах ветеранів, Офісу президента, уповноваженого з прав людини за участю громадськості. На презентації був кореспондент "5-го каналу" Петро Троць.

За словами Оксани Коляди, міністра у справах ветеранів, документ має вирішити низку проблем українських полонених. Законопроєкт поділяється на три частини. Перша визначення категорій: цивільні заручники, політичні в'язні і військовополонені. Наступна – порядок визнання та надання статусу. Третя – пільги, що передбачені для бранців. Автори сподіваються, що законопроєкт набуде чинності вже до кінця поточного року.

"Має закінчитися врешті-решт питання цього ручного врегулювання, якоїсь точкової допомоги цим людям як у плані фінансової, правової допомоги їхнім родинам, коли вони перебувають в ув’язненні, а також після їхнього повернення – питання соціальної підтримки, психологічної підтримки, медичного забезпечення і всього іншого, чого має надати їм країна", – зауважила Оксана Коляда.

"Підтримка їхніх сімей та надання юридичної допомоги, щоб опинившись у тюрмах, вони вели свою боротьбу не оглядаючись, що з їхніми сім'ями, голодують вони чи ні, це дуже важливо", – наголосив правозахисник Еміль Курбедінов.

Як повідомляв 5.UA, очільниця Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, народний депутат від партії "Слуга народу" Галина Третьякова розповіла про зміну підходу в реформуванні системи соцзахисту учасників бойових дій.

 

 

Попередній матеріал
Турборежим, шоу для журналістів, скандали: чим ще можуть похвалитися "слуги народу" – Гончаренко у студії "Кендзьор"
Наступний матеріал
У Дніпрі ветерани АТО та активісти вийшли на вулиці з протестом проти "формули Штайнмаєра" – відео

Презентація законопроєкту про захист політв'язнів та військовополонених – завершено

Інтереси чоловіка, який погрожував підірвати міст Метро в Києві, захищатиме Мінветеранів

"Досі не вважають нас чимось серйозним": ветеран АТО прокоментував новоутворене міністерство

Зеленський зробив заяву щодо Міністерства ветеранів – що саме сказав

Стало відомо, хто тепер надаватиме статус учасника бойових дій

Ветерани закликали не ліквідовувати комітет Ради й міністерство