Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

У "Чесно" розповіли, хто з нардепів найбільше прогулює засідання Ради та скільки виплат не отримали обранці

  Читайте по-русски
  Серед лідерів прогулів – "Слуга народу", "ОПЗЖ" та "За Майбутнє"

  З 1 листопада 2019 року 235 нардепів щонайменше раз позбавляли виплат через їхню неучасть у голосуваннях на пленарних засіданнях та в засіданнях комітетів без поважних причин. Через це народні обранці не отримали 38,8 мільйонів. Про це повідомляє рух "Чесно".

  Нагадаємо, що фінансове покарання за прогули в Раді запровадили з листопада 2019 року, тож максимальна кількість календарних місяців, протягом яких депутата могли покарати за прогули, – 13. У серпні 2020 парламент майже весь місяць був на канікулах.

  Зокрема, вісім нардепів потрапили до переліку по 13 разів – це нардепи з "ОПЗЖ" – Тарас Козак, Вадим Столар, Вадим Рабіновіч, Юрій Солод; нардепи з фракції "За Майбутнє" – Степан Івахів, Ярослав Дубневич та Юрій Палиця, а також нардеп депутатської групи "Довіра" Максим Єфімов. Сумарно ці восьмеро нардепів втратили 4,3 мільйона гривень.

  "З-поміж 235 оштрафованих прогульників ІХ скликання п'ятеро вже не є народними депутатами. Це Олексій Кучер, Олександр Ткаченко, Ольга Бєлькова, Святослав Вакарчук і Руслан Требушкін. Також фактично не виконує депутатські обов’язки один із топ-прогульників Ігор Колихаєв: з кінця листопада 2020 року він обіймає посаду міського голови Херсона і ще тоді написав заяву про складання повноважень нардепа, але Верховна Рада досі не спромоглася позбавити його мандата", – зазначає "Чесно".

  Серед фракцій лідером є "Слуга народу" – 101 нардеп цієї фракції щонайменше раз опинявся у списку прогульників. За ними йдуть нардепи від "ОПЗЖ" та "За Майбутнє" – 38 та 22 прогульників відповідно.

  Втім, від загальної чисельності оштрафовано лише 41,2% нардепів "Слуги народу". Тоді як лідерами є депутати від "За Майбутнє" (92%), "ОПЗЖ" (86%) та "Довіри" (80%).

  Нагадаємо, що фінансові покарання за прогули були ухвалені Верховною Радою в жовтні 2019 року.

  Попередній матеріал
  Зеленського кілька разів закликали утриматися від переслідувань представників опозиції – резолюція Європарламенту
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки коштували авіаперельоти Зеленського у 2020 році
  Loading...

  Степанов у Верховній Раді доповів, як та коли планують розпочати вакцинацію в Україні – включення

  Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду – відео

  Верховна Рада ухвалила закон про компенсацію через несвоєчасну виплату зарплат, пенсії та соцвиплат

  Верховна Рада ухвалила закон щодо врегулювання дистанційної роботи

  У керівництва Верховної Ради зросли зарплати: хто та скільки отримав

  Рада схвалила закон, за яким держава захищатиме громадян-викривачів корупції – як це працюватиме